عرضه محصولاتی دانش بنیان برای صنایع آرایشی، دارویی و شیمیایی

عرضه محصولاتی دانش بنیان برای صنایع آرایشی، دارویی و شیمیایی

بی دانلود: پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز به دانش فنی گلایکولیک اسید و گلی اگزیلیک اسید و همین طور ˮآنزیم لیپازˮ آنزیم محلول در آب مورد استفاده در متابولیسم تری گلیسریدها رسیدند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مهندس زهرا سلطانی صبح، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه محصولات تولیدی این شرکت مورد استفاده صنایع آرایشی- بهداشتی و دارویی وشیمیایی هستند، اظهار نمود: محصول گلایکولیک اسید در صنایع نساجی برای رنگرزی پارچه به کار می آید. "گلی اگزالیک اسید" نیز بعنوان ماده خنثی کننده در محصولات مراقبت از پوست و همین طور در تولید کودهای شیمیایی کاربرد دارد­.
وی با اشاره به دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: از محصولات دیگر این مجموعه می توان به آنزیم لیپاز اشاره نمود. این آنزیم محلول در آب در متابولیسم تری گلیسریدها نقش دارد و سبب گوارش آنها در بدن می شود. لیپاز پس از پروتئاز و آمیلاز از نظر فروش در دنیا جایگاه سوم را دارا است که نشان دهنده کاربردهای متنوع و فراوان صنعتی آنست.
سلطانی بامداد اشاره کرد: "اپتیکال برایتنر ۷۱ "محصول دیگری است که شرکت ما موفق به کسب دانش فنی تولید این محصول شده است. این ماده موجب می شود اشیاء مانند لباس­ها سفیدتر و درخشان­تر به نظر آیند و بدین جهت بعنوان درخشان کننده در انواع پودرهای شوینده مورد استفاده قرار می ­گیرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به مزین شدن امسال به نام "تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"، اضافه کرد: انتظار مجموعه ما در امتداد پیشبرد اهداف تولیدی بعنوان عضو کوچکی از گروه تولیدکنندگان مواد شیمیایی در سال ۱۴۰۰ که با عنوان سال "تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" نامگذاری شده، تحقق معنای واقعی کلمه پشتیبانی و مانع زدایی در راه تولید است؛ چونکه برای مجموعه هایی از این دست که با دید باز و اهداف طولانی مدت قدم در راه تولید نهاده اند، رو به رو شدن با چالش هایی از همان ابتدای مسیر جز اتلاف هزینه، زمان و انرژی، آن هم در این شرایط دشوار اقتصادی نتیجه ای دربر نخواهدداشت و این مهم تنها با مدیریت کارآمد و اصولی چه در رده های تصمیم گیرنده و چه در رده های اجرائی محقق خواهد شد تا چرخه تولید موازی با سایر امکانات به حرکت خود ادامه دهد.

به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، او در آخر بر پشتیبانی از پارک های علم و فناوری اصرار کرد و اظهار داشت: پارک علم وفناوری البرز بستر مناسبی جهت معرفی و استفاده از خدمات و منابع مورد نیاز شرکتهای دانش بنیان و فناور را فراهم آورده و باید از حمایت های دستگاه های مختلف برای نقش آفرینی بیشتر در توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناور برخوردار شود.
منبع:

1400/02/19
15:22:10
0.0 از 5
918
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود