با كمك فناوری نانو صورت گرفت

تولید كاشی های شیشه ای با مقاومت دمایی 550 درجه

تولید كاشی های شیشه ای با مقاومت دمایی 550 درجه

یکی از شرکتهای فناور کاشی شیشه ای با پوشش تزئینی نانومتری تولید و به بازار عرضه نموده که به قول آنها این کاشی ها در مقابل حرارت تا ۵۵۰ درجه سانتی گراد مقاومت دارند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مهرشاد میرخانی، مدیرعامل یکی از شرکتهای تولیدی بازرگانی، تولید ظروف شیشه ای و کاشی شیشه ای را از محصولات این شرکت نام برد و اظهار داشت: کاشی های شیشه ای بعنوان بخش تزئینی در نماسازی و دکوراسیون سازی داخلی استفاده می شود.
وی درباره فرایند تولید این کاشی های شیشه ای توضیح داد: ابتدا شیشه ها با استفاده از دستگاه CNC در قطعات مورد نظر برش زده شده و به ابعاد مورد نظر در می آیند و لبه های قطعات شیشه ای هم سمباده کاری شده تا تیز نباشند. در ادامه روی سطح این شیشه های پرایمری قرار داده می شود تا بعنوان زیر کار قرار گیرد و محصول برای پوشش دهی نانومتری آماده شود.
میرخانی با اشاره به اینکه بعد از عملیات حرارتی، سطح شیشه آماده سازی می شود، تصریح کرد: پس از اینکه پرایمر با استفاده از حرارت روی سطح قرار گرفت، لایه گذاری فلزی روی سطح شیشه انجام می شود. این لایه گذاری با استفاده از فناوری نانو انجام می شود، در واقع ضخامت لایه فلزی در حد ۱۲۰ نانومتری است. البته این پوشش ۱۲۰ نانومتری در چند مرحله اعمال می شود و در هر مرحله حدودا ۲۰ نانومتر روی سطح لایه ایجاد می شود که پس از چند مرحله ضخامت به ۱۲۰ نانومتری می رسد. با اعمال این لایه های نانومتری، ظاهر شیشه شبیه به فلز می شود و زیبایی خاصی به خود می گیرد. در ادامه محصول ۲۴ ساعت در دمای مشخصی قرار می گیرد. سپس با استفاده از پلاسما، سطح آبگریز می شود. این فرایند هم نانویی است. پس از این کار، قطعات آماده مونتاژ در چارچوب بوده و بعد از مونتاژ، کار آماده عرضه به بازار است.
مدیر عامل این شرکت تصریح کرد: از آنجایی که این پوشش های نانومتری چسبندگی قابل توجهی دارند، معمولا دوام آنها دائمی است و تا زمانی که شیشه صدمه فیزیکی جدی نخورده باشد و نشکند، این پوشش های فلزی روی سطح شیشه باقی خواهند ماند.
به نقل از ستاد نانو، وی ادامه داد: بازخورد عملکرد ما در نمایشگاه ها نشان داده است که این محصولات پتانسیل صادراتی دارند و ما به دنبال گسترش زیرساخت کارخانه هستیم تا بتوانیم کسب و کار خویش را توسعه دهیم.
منبع:

1400/02/22
22:40:56
0.0 از 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود