معرفی ۱۲۷ طرح برای دریافت گرنت فناوری

معرفی ۱۲۷ طرح برای دریافت گرنت فناوری

به گزارش بی دانلود رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که در کنار همه اجزای اکوسیستم نوآوری کشور یک نهاد تأمین مالی به راه افتاده است، اظهار داشت: علاوه بر آن ۸۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری اختصاص یافته است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت امروز در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با تکیه بر این که پارسال اتفاقات خوبی از لحاظ ساختاری در حوزه تأمین مالی رخ داده است، اضافه کرد: فعالیتهایی که در این دو سال گذشته انجام شده، با ۱۰ سال قبل قابل قیاس نیست و طی این چند سال گذشته پارک های علم و فناوری، شرکتهای دانش بنیان، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، هسته های فناور تحولات زیادی را تجربه کردند.
وی با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته در کنار اکوسیستم نوآوری، اجزای تأمین مالی شکل گرفته است، اظهار نمود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در تمام کشور صندوق های پژوهش و فناوری را راه اندازی کردیم، بگونه ای که هم اکنون در ۳۱ استان کشور این صندوق های تأمین مالی راه اندازی شده اند، ضمن آنکه در کنار دانشگاه ها یک صندوق بوجود آمد و در حوزه های تخصصی ICT، نانو، نفت و زیست فناوری یک صندوق مالی بوجود آمده است. این مبادرت به این معنا است که در کنار اجزای اکوسیستم نوآوری کشور، نهادهای تأمین مالی چابک و غیر دولتی شکل گرفته است.
وحدت، در مورد سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: هم اکنون ۸۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به این صندوق ها اختصاص یافته که قبل از اینها، ۷۰ میلیارد تومان بوده است و طی دو سال قبل میزان ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد خدمات مالی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار گرفته است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، با اشاره به اینکه ۶۰ خدمت و سرویس از جانب این صندوق به شرکت ها عرضه می شود، خاطرنشان کرد: ما به جای این که منتظر باشیم که شرکتهای دانش بنیان به سمت ما بیایند، خودمان در مرحله ابتدایی فعالیت شرکت ها ورود پیدا کردیم تا از سقوط آنها در دره مرگ جلوگیری شود و از شرکت ها برای دریافت تسهیلات دعوت می شود.
وحدت با اشاره به اینکه هم اکنون دو سرویس جدید برای عرضه خدمات به شرکتهای دانش بنیان در صندوق راه اندازی کردیم، در اینباره توضیح داد: یکی از این خدمات، گرنت فناوری است که اگر شرکتهای دانش بنیان بخواهند، به آنها گرنت مجانی اعطا می کنیم؛ تا کنون ۱۲۷ طرح در این خط اعلام شده است.
وحدت در مورد شروع به کار رویداد پیوند از امروز افزود: در این راه باید زمینه سازی مناسبی برای تولید بیشتر در چارچوب این رویداد ایجاد شود؛ چون که «پیوند» اتفاق مهمی است که می تواند هسته های فناور و شرکتهای دانش بنیان را به شتابدهنده ها ارتباط دهد تا تولید یک محصول دانش بنیان را داشته باشیم.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به وجود ۱۱۰ شتابدهنده دانش بنیان در کشور، اظهار نمود: این مجموعه ها خروجی های خوبی داشتند و ما هم خدماتی به آنها عرضه می دهیم، علاوه بر آن ما سلسله رویدادهایی را در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می نماییم تا شرکت ها بتوانند در این رویدادها خودشان را به سرمایه گذاران معرفی کنند، اما تفاوت آن رویدادها با رویداد پیوند این است که هسته های فناور خودشان را به شتابدهنده ها معرفی می کنند و این مسیری برای تقویت آنها به حساب می آید.
منبع:

1400/02/27
22:10:33
0.0 از 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود