پتنت چاپ شده محقق ایرانی در US Patent گرنت شد

پتنت چاپ شده محقق ایرانی در US Patent گرنت شد

به گزارش بی دانلود پتنت چاپ شده دکتر ثریا قیم پور محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در US Patent گرنت شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر ثریا قیم پور در مورد مراحل ثبت این اختراع بین المللی اظهار داشت: برای ثبت این اختراع در اداره ثبت اختراعات و علایم تجاری آمریکا (USPTO) در اواخر سال ۱۳۹۵ از راه کانون پتنت ایران اقدام کردیم و بعد از پیگیری های زیاد در تاریخ ۲۴ می ۲۰۱۸ با شماره US-۲۰۱۸-۰۱۴۰۷۳۸-A۱ در USPTO برای چاپ مورد پذیرش قرار گرفت.

وی ادامه داد: بعد از طی مراحل داوری، سرانجام در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۱ با گرنت شدن آن موافقت شده و در نهایت، این اختراع در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۱ با شماره پتنت US ۱۰، ۹۶۷، ۰۹۵ B۲ در USPTO به ثبت رسید.

قیمپور افزود: در این طرح از انکپسوله کردن عصاره گیاهی در پلیمر طبیعی، ارزانقیمت و سازگار با پوست کتیرا جهت رهایش کنترل شده آن بر سطح زخم و همینطور افزایش طول عمر زخم پوش استفاده شده است.

به قول محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از نوآوری های این اختراع میتوان به کاربرد نوعی عصاره گیاهی بدون عوارض جانبی برای نخستین بار در نانوکپسولهای قرار گرفته بر سطح پارچه پنبه ای اشاره نمود.

وی با اشاره به اینکه این عصاره گیاهی، به تدریج بر روی زخم رها می شوند، افزود: در ساختار زخم پوش تهیه شده، از نانوذرات اکسید روی در جهت افزایش خاصیت ترمیم زخم استفاده شده است. روش مورد استفاده برای تهیه نانوذرات اکسید روی و نانوکپسول های حاوی عصاره گیاهی بر سطح بستر پنبه ای، روشی سریع، ساده و مقرون به صرفه مبتنی بر بکارگیری امواج مافوق صوت است.

وی اظهار داشت: نرخ مهاجرت سلولی ۱۰۰ درصد، سمیت سلولی خیلی کم، فعالیت ضد میکروبی ۱۰۰ درصد و عدم ایجاد حساسیت پوستی، قابلیت تولید آسان و در دسترس بودن مواد اولیه، قیمت ارزان، راحتی بیمار و کاهش هزینه های درمان به علت عدم احتیاج به تعویض مکرر زخم پوش با عنایت به رهایش کنترل شده دارو، از مهم ترین خصوصیت های زخم پوش تهیه شده است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این پتنت، حاصل کار رساله دکتری ثریا قیم پور است که دکتر مجید منتظر عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر استاد راهنمای این پروژه بوده است. از دستاوردهای دیگر این رساله که بعنوان پروژه برتر در سطح دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم انتخاب شده است، میتوان به چاپ ۱۰ مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی همچون Carbohydrate Polymer، Cellulose، Ultrasonics Sonochemistry، RSC Advances، International Journal of Biological Macromolecules و... و شرکت در چندین کنفرانس ملی و بین المللی اشاره نمود.1400/03/02
22:05:56
0.0 از 5
889
تگهای خبر: پروژه , تولید , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود