مدیر توسعه اكوسیستم صندوق نوآوری خبر داد

جذب 46 میلیاردی سرمایه در دوشنبه های استارت آپی

جذب 46 میلیاردی سرمایه در دوشنبه های استارت آپی

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی از جذب ۴۶ میلیارد تومانی سرمایه در رویداد دوشنبه های استارت آپی صندوق از راه هم سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مستقیم از صندوق های پژوهش و فناوری و سرمایه گذاران حقیقی برای استارت آپ ها اطلاع داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی بغدادی بیست و پنجمین رویداد آنلاین «دوشنبه های استارت آپی» را که با حضور هفت استارت آپ حوزه فین تک در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، دومین دوره از سری رویدادهای جذب سرمایه در حوزه فین تک عنوان نمود و در مورد سرنوشت استارت آپ های رویداد پیشین اظهار داشت: از ۸ تیم استارت آپی که در رویداد جذب سرمایه فین تک پیشین عرضه کردند، ۲ استارت آپ موفق به جذب سرمایه شده اند که یکی از آنها سرمایه قطعی دریافت کرده است و دیگری در مراحل پایانی است.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد عملکرد رویداد دوشنبه های استارت آپی تصریح کرد: ۱۶۰ تیم در رویدادهای گذشته عرضه داشته اند و ۴۶ میلیارد تومان از راه هم سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مستقیم از صندوق های پژوهش و فناوری و سرمایه گذاران حقیقی برای استارت آپ ها جذب شده است.

بغدادی به برگزاری رویدادهای جذب سرمایه در استان های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: نخستین رویداد جذب سرمایه استارت آپی محلی یا استانی، روز یکشنبه در سیستان و بلوچستان برگزار گردید. اولویت صندوق نوآوری و شکوفایی، برگزاری رویداد جذب سرمایه در استان های کم برخوردار می باشد. بر این اساس امیدواریم با برگزاری رویداد جذب سرمایه استانی و محلی بتوانیم به جذب سرمایه در تیم هایی که در شهرهای مختلف کشور از آموزش، راهبری و منتورینگ کمتری برخوردار می باشند کمک نماییم تا وارد عرصه های اقتصادی شوند.

در ادامه دکتر سروش قاضی نوری، رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور شرایط گذار سیستم های استارت آپی در حوزه فین تک را شرح داد و اظهار داشت: صنایع مختلف در برخورد با تکنولوژی های جدید با پدیده گذار مواجهند، به این معنا که در گذار از صنعت سنتی به سمت صنایع جدید، همه لوازم و سیستم اجتماعی حول فناوری باید تغییر کند. بر همین مبنا برای تحول در خدمات مالی باید سیستم اجتماعی حول محور فین تک هم شکل بگیرد.

وی افزود: گاهی گذار خودبه خود اتفاق می افتد و در مواردی دولت برای تسریع روند وارد می شود و حمایت می کند. البته گذار در حوزه فین تک به شکل جایگزینی نخواهد بود و استارت آپ های فین تک در همکاری با فعالان بازار مالی و صنایع مستقر موفق می شوند.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این رویداد همینطور شهره ناصری، معاون سیاستگذاری توسعه کسب و کار دیجیتال سازمان فناوری اطلاعات، تعامل با فعالان سنتی را بهترین محل جذب سرمایه عنوان نمود و اظهار داشت: برای جذب سرمایه بهترین محل، کسب و کارهای سنتی همان حوزه است. کسب و کارهای سنتی معمولا با تغییر و ورود تکنولوژی مخالف هستند اما درصورتیکه به سرمایه گذاری علاقمند شوند، از کسب و کارهای نوین حمایت می کنند. مزیت جذب سرمایه گذاران فعال در کسب و کارهای سنتی حوزه شبکه اجتماعی و اقتصادی موجود است که می توانند در اختیار کسب و کارهای نوین قرار گیرند.
منبع:

1400/03/04
10:43:31
0.0 از 5
932
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود