نگاهی به روزنامه های جهان

از سرقت هوایی یك روزنامه نگار تا دست نوشته میلیون دلاری انیشتین

از سرقت هوایی یك روزنامه نگار تا دست نوشته میلیون دلاری انیشتین

به گزارش بی دانلود خیلی از روزنامه ها از فروش دست نوشته آلبرت انیشتین سخن گفته اند. دست نوشته انیشتین از فرمول نسبیت که به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار، به فروش رسیده است.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۴ خردادماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «اکونومیست» در گزارشی نوشته است: ملی گرایان در ایتالیا فراموش شده اند، اما هنوز هستند. هنوز هیجان نگران کننده از اردوی آنها در ایتالیا احساس می شود. پس از آن که ماریو دراگی پذیرفت نخست وزیر ایتالیا شود، ایتالیا آهی از سر راحتی کشید. همین که وعده سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی را داد، کافی بود.
_ «فایننشال تایمز» هم در گزارشی با عنوان «سرقت هوایی» نوشته است: بلاروس به قصد دستگیری روزنامه نگار معترض، هواپیمای او را بر زمین نشاند. هواپیمایی «رایان ایر» آنرا دزدی هوایی خواند. نخست وزیر یونان هم خواهان برخورد اتحادیه اروپا شد. گیدئون راچمن، تحلیل گر سیاسی نوشته است: گروگان گیری بلاروس، سنت پر خطر جهانی را بنیان گذاشت. اروپا باید با این بی قانونی جهانی برخورد کند. آمریکا و اروپا، این اقدام را حرکتی ضد امنیت هوایی می دانند.
_ «لوفیگارو» در گزارشی با عنوان «پیروز در غزه» نوشته است: در غزه، حماس در بین انبوه ویرانه ها، پیروز جنگ است. برای حفظ این آتش بس شکننده، کمک های جهانی به سرعت سرازیر شدند و مرمت و بازسازی شروع شده است. جنبش اسلامی در این حرکت، سخت در تکاپو است. منتقدان می گویند باید به دنبال یافتن راهکارهای ماندگار در مقابل درگیری های پیش رو، بود.
* از حاشیه خبرها:

E=mc۲ فرمول نسبیت؛ دست نوشته این فرمول از آلبرت انیشتین به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار، به فروش رفت. این قیمت، سه برابر قیمتی است که برای این حراج، پیشبینی شده بود.
دست نوشته از یک مجموعه خصوصی فروخته شد. دست نوشته انیشتین به آلمانی است و برای فیزیکدان لهستانی، لودویک سیلبرستین در ۲۶ اکتبر ۱۹۴۶ نوشته شده است. سیلبرستین، از منتقدان و مخالف بعضی از نظریه های انیشتین بود. دست نوشته را وراث او به حراج گذاشتند. نام خریدار هم فاش نشده است.1400/03/05
11:30:35
0.0 از 5
977
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود