در فاز حیوانی میسر شد

درمان كرونا با نانوبادی های استنشاقی

درمان كرونا با نانوبادی های استنشاقی

به گزارش بی دانلود دانشمندان موفق به درمان ویروس کرونا با استفاده از نانوبادی های قابل استنشاق، اما فعلاً فقط در همسترها شده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، جهانی را تصور کنید که به جای کیلومترها سفر در سطح شهر با نگرانی به سمت یک مرکز واکسیناسیون، به سادگی بتوان یک گجت نانومواد قابل استنشاق گرفت که بتواند بیماری ها را در مرحله اولیه درمان کند و حتی از عود کردن آنها هم جلوگیری نماید.
حالا تصور کنید در مورد ویروس کرونا صحبت می نماییم و ابری از مواد مبتنی بر نانوساختار را استنشاق نماییم و درمان شویم.
بر مبنای مطالعه جدیدی که بر روی همسترها انجام و نتایج آن در مجله Science Advances انتشار یافته است، یک روش درمانی مبتنی بر نانوبادی های قابل استنشاق می تواند ویروس کووید-19 را با دوزهای بسیار پایین پیشگیری و درمان کند.
در حالیکه این مطالعه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، اما می تواند نحوه پیشگیری از ویروس های مهلک را در سطح اجتماعی تغییر دهد.
در یک مطالعه جدید روی "همسترهای طلایی سوری"، درمان مبتنی بر نانوساختار یا نانوبادی قابل استنشاق توانست از ویروس کرونا در دوزهای خیلی کم جلوگیری و آنرا درمان کند.
این روش درمانی جدید "PiN-21" نام دارد که مخفف "نانوبادی 21 قابل استنشاق پیستسبورگ" است و امکان دارد جایگزینی مقرون به صرفه و بدون سوزن برای آنتی بادی های مونوکلونال که به صورت متداول برای درمان عفونت های اولیه استفاده می شود، عرضه نماید.
"شم نامبولی" و همکارانش روش "PiN-21" را توسعه داده اند که از قطعات آنتی بادی تک دامنه استفاده می نماید که تولید آن بسیار کمتر از آنتی بادی های مونوکلونال هزینه دارد.
حالا این مطالعه نشان دهنده نخستین گزارش موفقیت آمیز از اعمال روش "PiN-21" در موجودات زنده است.
در این مطالعه محققان درست پس از اینکه عمداً همسترها را به از راه نای به ویروس کرونا آلوده کردند، دوز 0.6 میلی گرمی از "PiN-21" به ازای هر کیلوگرم را به آنها دادند. طبق این مطالعه، این درمان جدید مانع از دست دادن وزن قابل توجه در همسترهای آلوده شد و ویروس را بعد از 10 روز از بین برد.
دانشمندان در آزمایشی دیگر، همسترهای آلوده را درون محفظه ای قرار دادند که حاوی 0.2 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم به شکل هواپخش بود و سبب قرار گرفتن کل بدن در مقابل این ماده شد.
محققان دریافتند که ریه آلوده به ویروس همسترها بعد از قرار گرفتن در این محفظه به شدت با کاهش آلودگی به ویروس روبرو شده است. آنها نوشتند: ما تصور می نماییم که درمان با "PiN-21" به شکل ذرات معلق در هوا می تواند یک چاره مناسب و مقرون به صرفه برای تسکین بیماری و کاهش انتقال ویروس بخصوص برای بیماران مبتلا به کرونای خفیف فراهم آورد.
محققان همینطور تاکید کردند که انجام آزمایشات پیش بالینی اضافی، مانند آزمایشات ایمنی بر روی پستانداران غیر انسانی، پیش از این که به آزمایشات انسانی برسند، بسیار مهم می باشد.
این یک پیشرفت باورنکردنی است که می تواند منجر به افزایش گسترده توانایی متخصصان بهداشت و سلامت در خنثی سازی سریع ویروس در جامعه شده و نه تنها باعث درمان ویروس کرونا شود بلکه به صورت بالقوه با چندین نوع مختلف ویروس روبرو شود.1400/03/07
23:40:54
0.0 از 5
1059
تگهای خبر: تولید , متخصص , محقق , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود