تسهیل تحقیقات دانشگاهی و صنعتی با پلتفورم های آیكن

تسهیل تحقیقات دانشگاهی و صنعتی با پلتفورم های آیكن

مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (آیکن) زیرساخت های متنوعی نظیر سنتز نانوالیاف، نانوکامپوزیت، نانومواد، پوشش دهی در مقیاس نانو، همگن سازی آلتراسونیک و پلاسمای سرد را در اختیار متقاضیان بخش پژوهش های دانشگاهی و صنعتی قرار می دهد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، آیکن بستری برای شناسایی و پشتیبانی از ایده های نو و تبدیل آنها به محصول، مشاوره به صاحبان کسب و کار به منظور استفاده از فناوری در تولیدات خود و ایجاد فرصت برای سرمایه گذاران است.
با عنایت به اهداف آیکن در خصوص فراهم آوردن بستری مناسب برای رفع چالش های صنعتی و تبدیل ایده به محصول در حوزه فناوری نانو این مجموعه با همکاری شرکتهای دانش بنیان مبادرت به فراهم کردن زیرساخت های صنعتی در ۶ حوزه فناوری کرده است و تابحال بیشتر از ۷۰۰ عرضه خدمت در بخش های نانومواد، نانوالیاف، نانوکامپوزیت، نانوپوشش همگن ساز آلتراسونیک و پلاسمای سرد به متقاضیان دانشگاهی وصنعتی عرضه شده که از این میان بیشتر از ۴۲۰ خدمت به بخش دانشگاهی و ۲۸۰ خدمت به بخش صنعتی عرضه شده است.
در بخش پلاسمای سرد امکان ایجاد اصلاحات سطحی روی سطوحی مختلف فراهم است، به صورتی که بسترهایی نظیر منسوجات، شیشه و سرامیک برای اعمال اصلاح سطحی به این مرکز عرضه می شود. تجهیزات مستقر در این مرکز برای بسترهایی با شکل های مختلف مناسب هستند. همینطور امکان کاهش بار میکروبی مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پلاسمای سرد این مرکز وجود دارد.
در بخش نانوالیاف میتوان انواع مختلف پلیمرها را بسته به نیاز متقاضی به نانوالیاف تبدیل کرد و در نهایت این نانوالیاف روی سطوح از پیش تعیین شده قرار داده می شود.
در پلتفورم نانومواد، تجهیزات خردایش نظیر آسیاب گلوله ای برای سنتز انواع نانومواد وجود دارد و همینطور زیرساخت های خنک سازی برای کار با مواد حساس به گرما هم در این پلتفورم مستقر است.
به نقل از ستاد نانو، اسپارک پلاسما زینترینگ از دیگر پلتفورم های مستقر در آیکن است که با استفاده از کوره الکتریکی و گرمایش در خلاء می تواند انواع مواد اولیه را به محصولاتی با تراکم بالا تبدیل کند و محصولاتی با استقامت بالا جهت استفاده در پروژه های دانشگاهی و صنعتی عرضه کند.
منبع:

1400/03/08
11:40:08
0.0 از 5
821
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود