در نشست تخصصی بررسی روابط علمی ایران و چین تاكید شد

اولویت وزارت علوم در رابطه با چین در زمینه فناوری های پیشرفته باشد

اولویت وزارت علوم در رابطه با چین در زمینه فناوری های پیشرفته باشد

بی دانلود: معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست تخصصی (مجازی) همکاریهای علمی، فناوری و دانشگاهی در برنامه راهبردی ایران و چین، بر ضرورت اهتمام دانشگاه های کشور در زمینه فناوری های پیشرفته تاکید نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی در این جلسه که امروز (سه شنبه) با حضور وزیر علوم، معاونان وی، معاونان وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و تنی چند از مقامات سایر دستگاه های مرتبط در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، با تاکید بر این که چین مسیر توسعه اقتصادی، فنی و علمی خودرا در ۲۵ سال اخیر پیدا کرده است، اظهار نمود: شتاب رشد و توسعه چین بسیار حیرت آور است و در طول قرن اخیر کشوری نبوده که از چنین رشد شتابنده ای برخوردار باشد و این که چگونه راه خودرا پیدا کرده است، باید در گروه های علمی ما بررسی شود.

وی اضافه کرد: چین در راه توسعه اقتصادی و فنی اولویت دهی را به برنامه های کلان خود داده است و اولویت اول خودرا تولید قرار داده و ارزش افزوده تولید را پشتوانه فناوری پیشرفته کرده و سپس به توسعه علمی پرداخته است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اشاره کرد: کشور چین تمام یافته های مالی فناوری را پشتوانه توسعه و پیشرفت کرده و پس ارتباط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اولویت باید در زمینه فناوری های پیشرفته باشد. چین در حوزه هوش مصنوعی سرآمد دنیا است و ارتباطات فناوری به این معنا است که هر کدام از دانشگاه های کشورمان باید در زمینه فناوری های پیشرفته اهتمام کنند.

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، وی اشاره کرد: برخی از پژوهشگاه های ما نقاط قوت عرصه علم و دانش به شمار می روند که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید بوسیله همین پژوهشگاه ها و دانشگاه ها اولویت کاری خودرا به فناوری پیشرفته بدهد و با این هدف با کشور چین ارتباط برقرار شود و حتی تبادلات هم سطح صورت گیرد. در حقیقت کشور چین برای ما یک فرصت بشمار می رود که باید با برنامه ریزی دقیق از آن استفاده نمائیم.

منبع:

1400/03/12
12:18:09
0.0 از 5
939
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود