از سوی محقق ایرانی اجرایی شد

جذب سرمایه برای توسعه نسل بعدی فناوری توالی یابی

جذب سرمایه برای توسعه نسل بعدی فناوری توالی یابی

به گزارش بی دانلود بنیانگذار ایرانی یکی از شرکتهای فناور که در زمینه نسل بعدی توالی یابی فعال است، اظهار داشت: این شرکت با جذب سرمایه جدید می تواند گسترش پیدا کرده و از این تکنولوژی میتوان برای توالی یابی ژنوم کوچک و RNA کوچک، mRNA هدف گیری شده و توالی سنجی تک سلولی و اعتبارسنجی ژن استفاده نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، شرکت جناپسی (GenapSys) با مدیریت محقق ایرانی به نام حسام اسفندیارپور با جمع آوری بودجه از سرمایه گذاران درصدد توسعه بیشتر دستگاه توالی یابی خود است. شیوع کرونا این فناوری تعیین توالی نسل بعدی را در بوته آزمایش قرار داده است. توالی سنجی نسل جدید جناپسی برای کمک به مردم در چنین شرایطی (شیوع کرونا) مورد آزمایش قرارگرفته است.
شرکتهای مدیریت سرمایه فارالون و چندین سرمایه گذار جدید مبادرت به سرمایه گذاری روی این فناوری کرده اند. این حمایت مالی از توسعه بیشتر فناوری توالی یابی جناپسی پشتیبانی می کند که هدف آن، عرضه و جایگزینی ارزان تر برای پلت فرم توالی یابی است.
حسام اسفندیارپور، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت جناپسی با تکیه بر این که این آخرین دور از حمایت مالی شرکت جناپسی است، اظهار نمود: اقبال جهانی به سمت فناوری توالی یابی ژنوم سوق یافته و این سرمایه به مرحله بعدی رشد ما کمک خواهد نمود.
دستگاه توالی یابی جناپسی کمتر از ۱۰ پوند وزن دارد و دارای رد پایی به اندازه یک ورق کاغذ استاندارد است. در داخل این دستگاه تراشه های الکترونیکی توالی یابی قرار دارد که می تواند تست های زیادی را انجام دهد.
تراشه استاندارد و تجاری G۳ این شرکت به ۱۶ میلیون سنسور مجهز است که به آن امکان می دهد در طول ۲۴ ساعت حداکثر ۱۳ میلیون بار خوانش را انجام دهد که این کار با طول متوسط خواندن حداقل ۱۵۰ جفت پایه و سطح دقت بیشتر از ۸۰ درصد انجام می شود.
با استفاده از تراشه G۳، از این تکنولوژی میتوان برای توالی یابی ژنوم کوچک و RNA کوچک، mRNA هدف گیری شده و توالی سنجی تک سلولی و اعتبارسنجی ژن بهره برد.
اگر از خوشه تراشه استفاده شود، این دامنه کاربرد این فناوری توسعه پیدا می کند و شامل توالی یابی اگزوم و تراسکریپتوم و همینطور اندازه گیری بیان ژن تک سلولی می شود. شرکت جناپسی شروع سفارشات خود در آمریکا را برای این پلت فرم که قیمت آن تقریباً کمتر از ۱۰ هزار دلار است، از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز کرده است.
به نقل از ستاد نانو، جمع آوری مالی برای این شرکت به سرعت به رقم ۷۵ میلیون دلار رسیده است. سرمایه اولیه این شرکت در سال ۲۰۲۰ به صورت تأمین مالی بدهی از آکسفورد فاینانس بود و هدف آن کمک به جناپسی بود که در سطح جهانی راه اندازی شود.
منبع:

1400/03/13
11:39:31
0.0 از 5
1029
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود