افتتاح آزمایشگاه آنالیز دستگاهی در سازمان زمین شناسی

افتتاح آزمایشگاه آنالیز دستگاهی در سازمان زمین شناسی

به گزارش بی دانلود آزمایشگاه آنالیز دستگاهی در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی افتتاح شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، آزمایشگاه آنالیز دستگاهی سازمان زمین شناسی که امروز به بهره برداری رسید، مجهز به دستگاههای Ion chromatograghy جهت خوانش آنیون ها، Polarography جهت خوانش آرسنیک و همینطور دستگاه جذب اتمی با سیستم کوره برای اندازه گیری طلا شده است.
دکتر فرانک پورنوربخش، مدیر آزمایشگاه های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در حاشیه این مراسم با بیان اینکه از زمان تاسیس این سازمان توسط سازمان ملل در سال ۱۳۳۸ آزمایشگاه های آنالیز نمونه های معدنی هم شروع به کار کرد، اظهار داشت: طی این مدت دستگاههای آنالیز به‎ روز رسانی شد، ولی محیط آزمایشگاه ها بازسازی نشده بود.
وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون دستگاههای آنالیز نمونه های معدنی در یک سالن تجمیع شد، اضافه کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته بخش آنالیز که احتیاج به اسید دارند، از بخش خوانش نمونه های معدنی جدا شده که سبب صدمه کمتر به دستگاه ها و کارشناسان خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مدیر آزمایشگاه های سازمان زمین شناسی، تصریح کرد: سال قبل ۱۰ هزار نمونه مواد معدنی در کل آزمایشگاه های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور آنالیز شد که امید است با تجهیزات آزمایشگاهی جدید و نوسازی مکانی آن در هر ماه موفق به آنالیز یک هزار نمونه شویم.1400/03/18
14:11:24
0.0 از 5
859
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود