سایت بین المللی كارآزمایی بالینی آرنای انگلیس:

واكسن رازی پیشتاز در فاز دوم مطالعات بالینی واكسن های استنشاقی دنیا

واكسن رازی پیشتاز در فاز دوم مطالعات بالینی واكسن های استنشاقی دنیا

به گزارش بی دانلود البرز وبسایت انگلیسی «کلینیکال ترایال آرنا»، واکسن تزریقی - استنشاقی  رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را جزو هشت واکسن استنشاقی کووید- ۱۹ در دنیا و پیشرو در شروع فاز دوم مطالعات بالینی معرفی نمود.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، وب سایت انگلیسی «کلینیکال ترایال آرنا» که به صورت تخصصی درباره مطالعات بالینی فرآورده های بیولوژیک اطلاع رسانی می کند، در تازه ترین گزارش خود نوشت:

«از ۹۶ کاندیدای واکسن Covid-۱۹، هشت واکسن داخل بینی اسپری می شوند. از این تعداد، دو مرکز پیشرو بوده و در مطالعه بالینی فاز II قرار دارند. یکی از آنها در کشور چین و با مشارکت بنیاد سِپی و مورد دیگر توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی در ایران درحال ساخت است. واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کرونا ویروس با نام Razi Cov Pars در سه دوز تجویز می شود. دو دوز اول تزریقی است و دوز سوم از راه اسپری بینی استنشاق می شود.»

در این گزارش همینطور به سخنان دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی درباره مهم ترین دلیل شیوع Covid-۱۹ اشاره شده است: «گروهی از افراد آلوده که حامل ویروس بودند و هیچ علائمی از بیماری نشان نمی دادند منجر به انتشار گسترده ویروس شدند. ازاین رو لازم است به نحوی سیستم تنفسی محافظت گردد. دوز استنشاقی دو هفته بعد از تجویز، ایمونوگلوبولین IgA)A)دستگاه تنفسی فوقانی را فعال می کند و انتظار می رود انتقال ویروس را به حداقل برساند. مرحله دوم واکسیناسیون استنشاقی اوایل ماه ژوئن بر روی ۵۰۰ داوطلب انجام و بعد از دو ماه مرحله سوم شروع می شود.»

منبع:

1400/03/20
00:28:40
0.0 از 5
899
تگهای خبر: سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود