مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی:

سقف تسهیلات به دانش بنیان ها افزایش می یابد

سقف تسهیلات به دانش بنیان ها افزایش می یابد

به گزارش بی دانلود مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از افزایش سقف تسهیلات به دانش بنیان ها اطلاع داد و اظهار داشت: ما در دانشگاه برای شرکتهای دانش بنیان و نوآور دانشگاه شهید بهشتی که در پارک علم و فناوری هستند خدمات مشاوره ای و بیمه و مالیات و مارکتینگ را انجام می دهیم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، حسین زربخش زاده با اشاره به اینکه این صندوق خدماتی را به شرکت و تیم های نوآور، نوپا و دانش بنیان عرضه می دهد، اظهار نمود: این خدمات به تمام شرکت ها و تیم ها عرضه می شود؛ ازاین رو فعالیت صندوق در سه دسته تقسیم بندی شده است که بخش تسهیلات از منابع داخلی و نهادهای حمایتی همچون معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، انواع وزارت خانه ها، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری انجام می شود چون که ما بعنوان بازوی مالی و اعتباری این نهادها فعالیت می نماییم.
وی خاطرنشان کرد: بخش دوم عرضه ضمانت نامه به شرکتهای دانش بنیان و نوپا است زمانی که به بانک رجوع می کنند برای دریافت ضمانت با مشکلات عدیده ای مواجهند، ازاین رو افرادی که این شرکت ها و تیم ها را راه اندازی کردند ضمانت نامه لازم را برای به بانک ندارند به همین خاطر ما از راه این صندوق برای آنها ضمانت نامه صادر می نماییم و اعتبار ضمانت نامه هم از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این ضمانت نامه برای تمام ارگان ها و سازمان های دولتی قابل عرضه است؛ ازاین رو ضمانت نامه ها به چهاربخش (شرکت در مناقصه، پیش پرداخت، حسن انجام کار و حسن انجام تعهدات در مواردی خاص پرداخت) عرضه می شود.
زربخش زاده اضافه کرد: بخش سوم فعالیت این صندوق در حوزه سرمایه گذاری طرح های نوآور و خطرپذیر است؛ چون که ما قصد شرکت داری نداریم؛ بلکه سرمایه را به تیم های کارآفرین تزریق میکنیم تا بتوانند طرح مورد نظر را به محصول تبدیل و به بازار عرضه کنند. اگر محصولشان موفق بود حداکثرتا ۵ سال حمایت خواهند شد و پس از این مدت از این حمایت ها خارج می شوند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، افزود: همینطور برای شرکتهای دانش بنیان و نوآور دانشگاه شهید بهشتی که در پارک علم و فناوری هستند خدمات مشاوره ای و بیمه و مالیات و مارکتینگ را انجام می دهیم.
وی، شروع فعالیت این صندوق را از آبان ماه ۹۹ عنوان نمود و اظهار داشت: همینطور مجوز فعالیت را از آغاز خرداد سالجاری دریافت کردیم به صورتی که از آغاز خرداد تا کنون ۳ فقره تسهیلات پرداخت کردیم. یک فقره لیزینگ محصول دانش بنیان بوده که از بخش حمایتی معاونت علمی بوده است. همینطور ۵ شتابدهنده زنان کارآفرین را حمایت کردیم. در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر در بخش ارزیابی روانشناختی رانندگان ویژه تاکسی های اینترنتی بوده که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری در حوزه روانشناختی کشور است. میزان سرمایه گذاری با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان و با مشارکت دانشکده روانشاسی دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است و بازار مشتریانش آنها تاکسی های اینترنتی (اسنپ و تپسی) بوده است.
زربخش زاده اظهار نمود: با عنایت به اعتبار صندوق نوآوری و شکوفایی مقرر است که تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از صندوق نوآوری استفاده نماییم. مجموع سرمایه صندوق پژوهش دانشگاه شهید بهشتی حدود ۳۰ میلیارد تومان است و بخش ضمانت نامه تابحال ۳ میلیارد است و پیشبینی می شود که تا آخر خرداد به ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند؛ این درحالیست که تا ۱۲ برابر هم می توانیم ضمانت نامه صادر نماییم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، وی تصریح کرد: در حوزه تسهیلات با دانشگاه شهیدبهشتی قراردادی به ارزش ۳ میلیارد تومانی برای شرکت ها داریم. همینطور معاونت علمی و فناوری قراردادی با خط اعتباری ۱۰ میلیارد تومان از شرکت ها حمایت می کند.
منبع:

1400/03/20
22:41:12
0.0 از 5
926
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود