رقابت بر سر اولین توریست فضایی!

رقابت بر سر اولین توریست فضایی!

به گزارش بی دانلود گزارشی که هنوز کاملا تایید نشده است، نشان داده است که شاید بنیان گذار شرکت ˮویرجین گلکتیکˮ از جف بزوس در مسافرت به فضا پیشی بگیرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بازار رقابت بر سر گردشگری فضایی برای دو بنیانگذار مشهور شرکتهای حوزه فضا بسیار داغ شده است و به نظر می آید که آنها کوشش می کنند ماه آینده با استفاده از فضاپیماهای شخصی خود به فضا بروند.
گزارش انتشار یافته در وبلاگ فضایی "Parabolic Arc" نوشته "داگلاس مسیه"(Douglas Messier) حاکی از این است که "سر ریچارد برانسون" (Sir Richard Branson)، بنیان گذار شرکت "ویرجین گلکتیک"(Virgin Galactic) در نظر دارد تا از "جف بزوس"(Jeff Bezos)، بنیان گذار شرکتهای "آمازون" (Amazon) و "بلو اوریجین"(Blue Origin) در مسافرت به فضا پیشی بگیرد.
بزوس پیش تر اعلام نموده بود که می خواهد در ۲۰ ژوئیه با موشک "نیو شپرد" (New Shepard) ساخت شرکت خصوصی خود به فضا برود.
مسیه در این گزارش نوشته است، منبعی که خواسته تا نامش فاش نشود، به وی گفته است که ویرجین گلکتیک در نظر دارد برانسون را در دوم ژوئیه طی یک پرواز آزمایشی با موشک "اسپیس شیپ۲" (SpaceShipTwo) به فضا بفرستد. اگر این خبر درست باشد، بدین معناست که برانسون، اولین بنیان گذار شرکت خصوصی فضایی خواهد بود که با استفاده از فناوری شرکت خود، به فضا سفر می کند.
برپایه گزارش این وبلاگ، ویرجین گلکتیک در واقع برنامه ریزی خویش را در واکنش به اعلام کردن اولین پرواز سرنشین دار بلو اوریجین در پنجم مه شروع کرده است؛ یعنی دو روز قبل از این که بزوس بگوید که خود هم از سرنشینان خواهد بود.
در گزارش جداگانه "Business Insider" در مورد رقابت بزوس و برانسون آمده است که در مورد این خبر با ویرجین گلکتیک تماس گرفته شده و این شرکت، گزارش های در ارتباط با سفر برانسون به فضا را انکار نکرده است.
ویرجین گلکتیک به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا پرواز برانسون به تاریخ جلوتری موکول شده است یا خیر، پاسخی نداد. اظهارات این شرکت، تنها این بود که انتظار می رود پرواز برانسون در ماه های تابستان باشد.
باآنکه سفر فضایی در بالای لیست فعالیتهای برانسون قرار می گیرد اما برانسون، سابقه فعالیتهای پرخطر همچون عبور از اقیانوس اطلس با بالن هوای گرم را دارد. او همینطور طی یک پرواز آموزشی در سال ۲۰۱۴، جاذبه صفر را تجربه کرد؛ ازاین رو پرواز با موشک اسپیس شیپ۲، تجربه جدیدی برای برانسون نخواهد بود.
البته این سوال هم وجود دارد که آیا امکان دارد ویرجین گلکتیک عجله کند تا رئیس خویش را به فضا برساند. این شرکت تابحال فقط یک پرواز آزمایشی سرنشین دار را انجام داده است که در ۲۲ مه صورت گرفت.
شاید این سوال پیش بیاید که "ایلان ماسک"(Elon Musk)، مدیرعامل شرکت "اسپیس ایکس" (SpaceX) چه رویه ای را در این مورد پیش می گیرد.
ایلان ماسک بدون شک، شاهد رخدادهای هفته های پیش رو خواهد بود اما به نظر می آید که برنامه های کنونی وی، بر بلندمدت متمرکز شده اند. سال گذشته، ماسک اظهار داشت که امیدوار است در مریخ بمیرد.
منبع:

1400/03/23
10:11:29
0.0 از 5
900
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود