نبوغ در تدارك هشتمین پرواز در مریخ است

نبوغ در تدارك هشتمین پرواز در مریخ است

آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار تصویری از آماده شدن بالگرد مریخی ˮنبوغˮ برای انجام هشتمین پروازش آگاهی داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بنابر گزارش ناسا بالگرد مریخی نبوغ هشتمین پرواز خودرا احیانا ۲۱ ژوئن انجام خواهد داد. این بالگرد کوچک قدرتمند با ادامه سفر در کنار مریخ نورد "استقامت" طی این پرواز ۱۶۰ متر به سمت جنوب پرواز کرده و در یک ناحیه جدید دیگر فرود خواهد آمد.
این بالگرد "مریخی" تا حالا هفت پرواز موفق در سیاره سرخ داشته است و با کمک دوربین های خود موفق به ثبت تصاویر جذابی شده است. در تنها پروازی که این بالگرد با مشکل مواجه گردید پرواز ششم بود که در نهایت در آن نیز با موفقیت فرود آمد. بالگرد مریخی نبوغ در پرواز ششم خود یک ناهنجاری را تجربه نمود اما با موفقیت توانست فرود آید. «هاوارد گریپ»(Håvard Grip) از بخش رهبری بالگرد نبوغ آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در این زمینه اظهار داشت: در ابتدا همه چیز خوب پیش رفت اما چند ثانیه نبوغ گرفتار یک اشکال شد که جریان تصاویر را از دوربین ناوبری آن به کامپیوتر داخلی آن قطع کرد. داده ها نشان میدهد که خطایی در خط تصاویر منتقل شده توسط دوربین ناوبری نبوغ رخ داده است. این موجب از میان رفتن یک تصویر واحد شد.1400/03/29
19:28:36
0.0 از 5
1052
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود