جزئیات ارزیابی و تأیید محصولات دانش بنیان منجر به تجاری سازی برای رساله دكتری دانشگاه آزاد

جزئیات ارزیابی و تأیید محصولات دانش بنیان منجر به تجاری سازی برای رساله دكتری دانشگاه آزاد

دستورالعمل «جزئیات ارزیابی و تأیید محصولات دانش بنیان منجر به تجاری سازی جهت پیش دفاع و دفاع از رساله دکتری دانشگاه آزاد اسلامی» از جانب معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی طی دستورالعملی «شیوه نامه اجرایی ارزیابی و تأیید محصولات دانش بنیان منجر به تجاری سازی با تأیید معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی جهت پیش دفاع و دفاع از رساله دکتری» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ نمود.
دکتر دهقانی فیروزآبادی در این دستورالعمل تاکید کرده که «شیوه نامه اجرایی ارزیابی و تأیید محصولات دانش بنیان منجر به تجاری سازی با تأیید معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی جهت پیش دفاع و دفاع از رساله دکتری» در جهت تحقق مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی برای دستیابی به دانشگاه حل مسأله و کارآفرین تدوین و ابلاغ گردیده است.
بر اساس این دستورالعمل در جهت تولید دانش فنی، عرضه نمونه محصول اولیه و فروش خدمات برپایه شاخصهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یا معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری جهت بررسی فرایند دفاع فناورانه بعنوان شرط لازم و کافی است.
در بندهایی از این دستورالعمل آمده است: برای دریافت شرایط دفاع از رساله دکتری تیم رساله می تواند بعد از ساخت نمونه اولیه/خدمت (فروش خدمات) متناسب با شاخصهای مورد نظر برای دریافت تأییدیه مجوز دانش بنیان اقدامات لازم را از راه سامانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت دریافت تأییدیه مجوز دانش بنیان انجام دهند.
همچنین تیم رساله می تواند بعد از ساخت نمونه اولیه/فروش خدمات، درخواست بررسی سطح دانش بنیانی محصول یا خدمات خویش را بعد از تأیید معاونت پژوهش و فناوری واحد ذیربط از راه سامانه پژوهشیار به دبیرخانه شورای مدیریت فعالیتهای دانش بنیان دانشگاه ارسال نماید.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه منوط به عرضه مستندات لازم، مجوز دانش بنیان شرکتهای دانش بنیان سطح یک بالاتر از ۷ امتیاز پژوهشی و شرکت دانش بنیان سطح ۲ را برابر کسب ۷ امتیاز پژوهشی به حساب آورده و مجوز کفایت علمی لازم برای پیش دفاع و دفاع از رساله دکتری را برای متقاضی صادر می کند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مجوز دانش بنیان سطح ۳ حائز امتیاز برای کسب شرایط لازم برای پیش دفاع و دفاع نخواهد بود.
منبع:

1400/04/02
19:01:28
0.0 از 5
896
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود