جزئیات خدمات صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شركتها

جزئیات خدمات صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شركتها

به گزارش بی دانلود صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شرکت ها و استارتاپ های خلاق انواع خدمات مالی را عرضه می کند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، سید مهدی حیاتشاهی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق درباره کارکردها و خدمات این صندوق اظهار داشت: صنایع خلاق از دو جنبه دارای اهمیت هستند؛ اول این که عموماً رشد این صنایع به نسبت میانگین رشد صنعتی، از رشد بالاتری بهره مند است و خصوصاً در سالهای اخیر باوجود بحران های مالی جهانی، همیشه توان خود را حفظ نموده و بخش مهمی از اشتغال را در صنایع کوچک و متوسط هم بوجود آورده اند. دوم اینکه این صنایع از تاریخ و فرهنگ و میراث فرهنگی، طبیعی و تاریخی نشات گرفته و رشد می کنند و علاوه بر جنبه اقتصادی و کارآفرینی، بستری برای معرفی و گسترش فرهنگ و سنت بوده و ایجادکننده تنوع فرهنگی هستند.
وی ادامه داد: کوتاه شدن زمان بازگشت سرمایه نسبت به سایر زمینه ها امکان افزایش تعداد سرمایه گذاری را در بازه زمانی معین بالا می برد و این همچون مزایای این صندوق است. همینطور باید توجه داشت که حجم کمتر سرمایه گذاری امکان عرضه خدمات به تعداد بیشتری طرح را بوجود آورده و از نظر آماری میزان ریسک سرمایه گذاری را می کاهد.
حیاتشاهی ضمن توضیح بیشتر در مورد کارکردهای این صندوق اظهار داشت: با شروع برنامه پشتیبانی از اقتصاد خلاق و صنایع خلاق در چارچوب برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری احتیاج به یک مرجع مالی و تخصصی برای عرضه خدمات در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی و گیاهان دارویی شناسایی شد که به ایجاد این صندوق منجر گردید. بنابراین برنامه ایجاد، راه اندازی و دریافت مجوز ایجاد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق شروع شد و در سال ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، ضمن اشاره به اهداف تعیین شده برای این نهاد، اضافه کرد: این صندوق دارای دو رویکرد کلی در فعالیت ها و خدمات خود است؛ اول: عرضه خدمات مالی و توسعه ای به شرکتهای خلاق و نوآور در جهت رشد و توسعه فعالیت، بازار و درآمد این شرکت ها، با روش های عرضه انواع تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری، لیزینگ، توسعه بازار و مشاوره.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، او همینطور اظهار داشت: رویکرد دوم عرضه خدماتی مانند کارگزاری مالی، مدیریت و مشاوره منابع، سرمایه گذاری، ارزیابی و عرضه تسهیلات است. هم اکنون خدمات این صندوق شامل صدور ضمانت نامه و عرضه تسهیلات بر مبنای درخواست متقاضیان و مصاحبه اولیه با آنها درحال عرضه است.
1400/04/04
14:03:13
0.0 از 5
1062
تگهای خبر: خدمات , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود