قرارداد ۸ میلیون یورویی دو شركت ایرانی و تركیه ای در نمایشگاه استانبول

قرارداد ۸ میلیون یورویی دو شركت ایرانی و تركیه ای در نمایشگاه استانبول

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ای به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری پاویون شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول اطلاع داد و اظهار داشت: این قرارداد در حضور معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضا رسید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه شاوردی ضمن اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول اظهار نمود: در این نمایشگاه که ۲۷ تا ۲۸ خردادماه برگزار شد، پاویون شرکتهای دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور فعال ۲۰ شرکت دانش بنیان کشورمان در حوزه های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری برپا شد و طی آن این شرکت ها به عرضه توانمندی های خود پرداختند.

ایشان در ادامه با بیان این مطلب که این پاویون با حمایت بلاعوض ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، اظهار داشت: این رویداد مهم آسیایی ـ اروپایی با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رئیس انجمن شهر هوشمند و رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، همینطور شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول، دکتر علی ناظمی معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر کوروش جعفری رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان راه اندازی شد.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری ضمن اشاره به این که هدف از برگزاری این پاویون توسعه صادرات محصولات دانش بنیان بوده است، اضافه کرد: صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان در مقایسه با صادرات سایر تولیدات غیرنفتی، ارزش افزوده اقتصادی بیشتری دارد و می تواند تاثیر شایان توجهی بر ارتقای سطح فناوری سایر بخش های مرتبط هم داشته باشد. یکی از مسیرهای رشد شرکتهای توانمند دانش بنیان، نگاه به بازارهای صادراتی و در نتیجه کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت های لازم برای ورود و رقابت در این بازارها است.

شاوردی اظهار داشت: برای ورود به بازارهای صادراتی مسیرهای مختلفی مانند عرضه مستقیم محصول به بازار، همکاریهای فناورانه، راه اندازی خط تولید مشترک، سرمایه گذاری خارجی و... وجود دارد. حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی یکی از نخستین گام ها در شناخت بازار خارجی و عرضه مستقیم محصول به این بازارها است؛ ازاین رو، صندوق نوآوری و شکوفایی امسال علاوه بر برگزاری پاویون شرکتهای دانش بنیان در این نمایشگاه، از حضور شرکتهای دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های ۱*۴ سوریه با حضور ۳۰ شرکت دانش بنیان، نمایشگاه تجهیزات پزشکی اکسپومد ترکیه با حضور ۱۴ شرکت دانش بنیان و نمایشگاه اختصاصی ایران در ارمنستان با حضور ۲۳ شرکت دانش بنیان و نمایشگاه بیلدکس سوریه با حضور ۸ شرکت دانش بنیان هم حمایت کرده است.

وی بازدید نهادهای دولتی و خصوصی خارجی و برگزاری جلسات مذاکره با شرکتهای بین المللی حاضر در این رویداد را همچون مهم ترین برنامه های نمایشگاه دانست و بیان نمود: پاویون فناورانه ایران با استقبال بازدیدکنندگان و میهمانان ویژه کنگره، شرکتهای خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه مواجه گردید. رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور همچون بازدیدکنندگان مهم پاویون شرکتهای دانش بنیان ایران بودند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری همینطور از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ای به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری پاویون دانش بنیان اطلاع داد و اضافه کرد: قرارداد مذکور در جهت همکاری بین شرکتهای دانش بنیان کشورمان و ترکیه با حضور معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضا رسید.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در سه ماهه ابتدایی سالجاری بیشتر از ۹۵ شرکت دانش بنیان با حمایت بلاعوض صندوق در نمایشگاه های خارج از کشور حضور داشته اند و دستاوردهای صادراتی این شرکت ها شامل اعطای نمایندگی فروش، قرارداد همکاری، توافق اولیه جهت راه اندازی خط تولید و... بسیار مناسب ارزیابی شده است.1400/04/05
23:00:18
0.0 از 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود