با حضور معاون نوآوری صندوق نوآوری و شكوفایی؛

نخستین نمونه ایرانی میز شینه تمام اتوماتیك CNC رونمایی گردید

نخستین نمونه ایرانی میز شینه تمام اتوماتیك CNC رونمایی گردید

بی دانلود: نخستین نمونه میز شینه تمام اتوماتیک CNC به سفارش شرکتی از کشور عمان و ساخت شرکت دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری استان قم در شهرک صنعتی شکوهیه قم رونمایی گردید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، امین شاهوردی، رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد تولید نمونه میز شینه تمام اتوماتیک CNC اظهار داشت: این محصول دستگاهی است که فقط نمونه آلمانی، فنلاندی و چینی دارد و تمام اتوماتیک است که برای پانچ و برش شمش (شینه) های مسی در تابلوهای برق صنعتی استفاده می شود.

وی قیمت نمونه آلمانی این محصول را ۳۰۰ هزار یورو اعلام نمود و اضافه کرد: طراحی این دستگاه را با هزینه ۴۰ هزار یورویی شروع کردیم و نخستین نمونه آنرا به عمان فروختیم و الان دومین سفارش آنرا از شرکتی در روسیه گرفته ایم. به ازای صادرات هر محصول حدود ۱۰۰ هزار یورو ارز وارد کشور می شود.

رییس هیات مدیره و مدیر تجاری این شرکت دانش بنیان در مورد کارهای شرکت بیان کرد: ما از سال ۸۲ فعالیت خودرا شروع کردیم و بعنوان تنها نماینده ایران در نمایشگاه صنعت آلمان که معتبرترین نمایشگاه در صنعت جهان است، حضور پیدا کردیم و توفیق صادرات محصولات خودرا به حدود ۴۰ کشور نظیر آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه، ایسلند و... داشته ایم.

شاهوردی اظهار داشت: تلاش می نماییم تا در سال ۲۰۲۲ محصول جدید دانش بنیان خودرا در نمایشگاه صنعت آلمان ارائه نماییم و اطمینان داریم هم از نظر قیمتی و هم از نظر فنی قابل رقابت با نمونه های تولیدی رقبای خارجی است.
اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان قم از طرف صندوق نوآوری
دکتر رضا قربانی، معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در مراسم رونمایی از این محصول از اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از طرف این صندوق به شرکت های دانش بنیان استان قم آگاهی داد و اضافه کرد: صندوق نوآوری جزئی از شبکه پشتیبانی از اقتصاد دانش بنیان و در حقیقت نهاد تامین مالی اکوسیستم نوآوری است که با اهمیت ترین بخش کار آن پشتیبانی از کسب و کارهای دانش بنیان و فناور است.

وی در مورد حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان طی دو سال اخیر که از استقرار هیات عامل سوم صندوق نوآوری می گذرد، اشاره کرد: صندوق از شروع تاسیس تا حالا حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده که از این رقم، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به دو سال اخیر است. ضمن این که در حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان نیز خدمات مبتنی بر ارائه ضمانت نامه اعطا کرده است.

معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اعلان اینکه صندوق نوآوری کمک کننده و تسهیلات دهنده منفرد باشد، اظهار نمود: ما کوشیدیم برای تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور از شبکه بانکی کشور نیز استفاده نمائیم و طی دو سال اخیر این همکاری گسترش پیدا کرده است و شرکت های دانش بنیان هم خوش درخشیدند، بطوریکه شرکت هایی که به بانک معرفی گشتند، بهترین رزومه را برای خود ثبت کردند و به بهترین مشتریان بانک ها تبدیل گشته اند.

قربانی به فعالیت صندوق های پژوهش و فناوری در استانها که تعداد آنها به ۶۱ صندوق رسیده است، اشاره نمود و اظهار داشت: این صندوق ها، بازوهای صندوق نوآوری و شکوفایی و از بازیگران اکوسیستم نوآوری هستند. ما بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات و یک خط اعتباری جهت تزریق مالی شرکت های دانش بنیان و کمک به سود ضمانت نامه ها در اختیار صندوق های پژوهش و فناوری قرار داده ایم.

وی با اشاره به این که سرمایه های صندوق نوآوری و شکوفایی در چرخه خدمت رسانی به شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است، اظهار داشت: امیدواریم با تمهیدات درنظرگرفته شده، افزایش سرمایه داشته باشیم. در طول دو سال اخیر نیز کوشیدیم انواع خدمات مالی و اعتباری خودرا نیز گسترش دهیم.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در آخر تعداد شرکت های دانش بنیان استان قم را ۱۰۱ شرکت اعلام نمود و اضافه کرد: تا حالا مبلغ ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از طرف صندوق نوآوری در اختیار شرکت های دانش بنیان این استان قرار گرفته است.
منبع:

1400/04/10
13:43:40
0.0 از 5
921
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود