۱۶۴ اختراع ایرانی بین المللی شد

۱۶۴ اختراع ایرانی بین المللی شد

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ثبت بین المللی 164 اختراع حمایت کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، تا کنون بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ درخواست برای دریافت حمایت ثبت اختراع به کانون ثبت پتنت ایران ارسال شده که از این میان بعد از ارزیابی محتوایی ۳۶۴ پرونده مورد تایید قرار گرفته است. کانون پتنت معاونت علمی ریاست جمهوری با حمایت بیش از ۹۰ درصدی خود از مخترعان آنها را در راه سخت ثبت بین المللی اختراع در ادارات معتبر حمایت می کند.
آمریکا، اتحادیه اروپا، کانادا و چین کشورهایی هستند که کانون ثبت اختراع بین المللی را در آنها انجام می دهد.
ثبت بین المللی دارای اهمیت بالایی است. پتنت یک اختراع ثبت شده است، هر فردی با تلاش و خلاقیت ذهن خود اختراع خلق می کند و می خواهد که تمام حقوق مادی و معنوی آنرا برای خود داشته باشد و از طرف دولت ها یک سیستم حمایتی به وجود آمده است که فرد می تواند اختراع خودرا به پتنت تبدیل کند و آنرا به ثبت برساند.
در حقیقت پتنت یک قانون است که مانع دزدیده شدن ایده می شود، وقتی که یک اختراع پتنت دریافت می کند، مخترع مالک آن پتنت می شود و پس از گذشت محدودیت زمانی تعیین شده حق ساخت و استفاده و فروش اختراع در اختیار عموم قرار می گیرد. کسانی که حق پتنت دارند، در صورت نیاز می توانند مالکیت خودرا به فرد دیگر بفروشند. ثبت کردن اختراع بعنوان پتنت الزامی نیست.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، ثبت مقدار پتنت بین المللی یکی از نشانه های پیشرفت کلی زیست بوم نوآوری کشور شمرده می شود.1400/04/14
10:09:27
0.0 از 5
775
تگهای خبر: سیستم , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود