تلاش پژوهشگران برای تولید خمیر رسانا در مدارهای الكترونیكی

تلاش پژوهشگران برای تولید خمیر رسانا در مدارهای الكترونیكی

بی دانلود: تعدادی از محققان یکی از شرکت های فناور با حضور در یکی از چالش های ستاد نانو موفق به تولید مرکب جوهرافشان رسانا شدند و با این موفقیت توانستند با راه اندازی این شرکت نسبت به توسعه خمیر رسانا بمنظور استفاده در مدارهای الکترونیکی اقدام نمایند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر آتشه سلیمانی گرگانی، مدیرعامل این شرکت فناور با اعلان اینکه ما پس از تولید مرکب جوهرافشان رسانا، هم اکنون به دنبال توسعه فناوری نوعی خمیر رسانا هستیم، اظهار داشت: باتوجه به پیشینه علمی و تحقیقاتی که در زمینه ساخت مرکب داشتم، در یکی از چالش های نوآوری ستاد نانو با موضوع ساخت جوهر رسانا یا نیمه رسانا برای کاربردهای الکترونیک چاپی شرکت کردم.
وی افزود: در این چالش نیاز به مرکب های پایه آبی و پایه حلال حاوی نانوذرات نقره بود که بعد از انجام کارهای تحقیقاتی، موفق به توسعه این فناوری و ارائه آن به دبیرخانه چالش شدم و در نهایت این محصول بعنوان برنده چالش معرفی گردید. از این جوهر با چاپگر موجود در بازار و همین طور چاپگر ویژه ای که برای این چالش در نظر گرفته شده بود، نمونه مدارهایی تولید شد و مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج موفقیت آمیزی داشت.
سلیمانی افزود: حتی از این جوهرها برای تولید مدار برای نمایش عمومی در نمایشگاه ستاد نانو نیز استفاده شد.
این عضو هیئت علمی پژوهشگاه رنگ اشاره کرد: از آنجایی که شکل نقره در ساخت مرکب تاثیر داشت، نانوذرات نقره را نیز سنتز کردم تا محصولی متناسب با شرایط از پیش تعیین شده به دست آید. مرکب های پایه آبی و پایه حلال تولید شده با این نانوذرات تست های موفقیت آمیزی را نشان داد.
مدیرعامل این شرکت افزود: از آنجایی که خمیرهای رسانا هم اکنون تقاضای زیادی در بازار دارد، به دنبال ساخت خمیر نیز هستم و پیش بینی ما این است که تا دو ماه آتی نمونه اولیه این خمیر آماده شود. حسگرها و مدارهای چاپی همچون بازار هدف این خمیرها است.
به نقل از ستاد نانو، این شرکت در زمینه های تولید و فروش مواد اولیه و مرکب های مورد استفاده در صنعت چاپ و بسته بندی، صنعت رنگ و پوشش، صنعت نساجی، رنگرزی، چاپ و تکمیل پارچه و سرامیک و مواد و مرکب های با فناوری بالا، رسانا و نیمه رسانا فعالیت دارد.
منبع:

1400/04/25
21:58:37
0.0 از 5
994
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود