به منظور برگزاری همایشی صورت گرفت

دعوت از اساتید و پژوهشگران جهت بررسی علمی حل منازعات

دعوت از اساتید و پژوهشگران جهت بررسی علمی حل منازعات

بی دانلود: دانشگاه تهران با برگزاری سومین همایش بین المللی صلح و حل منازعه در مهرماه سال جاری از اساتید و پژوهشگران دعوت کرد تا مقالات علمی خودرا تا اختتام تیرماه به این دانشگاه ارسال نمایند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، اولین همایش بین المللی صلح و حل منازعه در ایام ۹ و ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با سخنرانی ۶۲ نفر از استادان و پژوهشگران داخلی و خارجی و دومین دوره این همایش در ایام دوشنبه و سه شنبه ۳ و ۴ آذر ۱۳۹۹ در حوزه صلح و حل منازعه در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران اجرا شد. اکنون دانشگاه تهران درحال آماده سازی برگزاری سومین دوره از این همایش است.
تمامی پژوهشگران و فعالان این حوزه می توانند چکیده مقالات خودرا تا اختتام تیر ماه ۱۴۰۰ بوسیله پایگاه اینترنتی همایش به آدرس icpcr.ut.ac.ir ارسال نمایند.
دکتر علیجانی، دبیر علمیِ این همایش درباره ضرورت برگزاری این همایش اظهار داشت: به رقم سابقه علمی ۱۵۰ ساله مطالعات صلح و حل منازعه در جهان، در ایران مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاه ها هنوز بصورت تخصصی به این مساله نمی پردازند و از این جهت در فقر علمی هستیم ولی دانشگاه های معتبر دنیا متخصصانی در زمینه های مذاکره، گفتگو، مدیریت منازعات، کاهش زیان های منازعات، حل منازعات و کاهش آثار و تبعات مخرّب منازعات بعد از پایان، در رشته های مختلف تربیت می کنند، درصورتی که در ایران ما رشته ای و یا مرکز پژوهشی تخصصی در این عرصه نداریم.
وی قابلیت و توان گفت و گو و مدیریت منازعه و حل منازعه را مهارت و تکنیکی دانست که باید از سطوح پایین و از دوره دبستان به دانش آموزان آموزش داده شود، اشاره کرد: امروز ایران بطور طبیعی و مثل هر جامعه دیگری، منازعاتی از سطوح فردی و خانوادگی، تا سطوح سازمانی و ملی و بین المللی و منازعاتی از نوع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را تجربه می کند؛ اما آنچه در ایران غیر طبیعی است و بسیار به کشور لطمه زده و سبب بروز مسایل و بحران ها شده، ضعف ایرانیها در گفت و گو، تفاهم، مدیریت منازعه و حل منازعه است، چون تخصصی در این امور ندارند.
علیجانی با تاکید بر این که بنظر می رسد در ایران متخصصان، سیاستگذاران، تصمیم گیران و دیپلمات هایی نداریم که بطور خاص در این موضوعات دارای تخصص دانشگاهی باشند و یا حتی به اهمیت آنها پی برده باشند، اظهار نمود: تضاد و تعارض منافع در هر جامعه ای و بین کشورها در نظام بین الملل امری طبیعی است، ولی طبیعی تر و کار معقول در این فرآیند، حل آن تضادها و تعارضات با کمترین هزینه و بیشترین فایده ممکنست که بوسیله گفت و گو، مذاکره و به کار بستن مهارت های علمیِ خاص آنها حاصل می شود.
دبیر سومین همایش بین المللی صلح و حل منازعه با اشاره به اختلافات و منازعاتِ موجود در منطقه غرب آسیا با اعلان اینکه متأسفانه این منطقه به انبار سلاح های مرگبار تبدیل گشته است، تصریح کرد: دامن زدن به هرگونه اختلاف، منازعه و خشونت در خاورمیانه، به ضرر همگان خواهد بود و همانند هر منازعه و خشونتی، بیشترین قربانیانِ آن بی گناهان و کودکان خواهند بود.
به گفته ی ایشان، برگزاری سومین همایش بین المللی صلح و حل منازعه در ایام ۲۶ و ۲۷ مهرماه بصورت برخط است، ولی درصورتی که بحران کرونا فروکش کند و مراجع قانونی اجازه برگزاری تجمعات را بدهند، همایش همزمان بصورت حضوری هم انجام خواهد شد.
منبع:

1400/04/26
21:34:25
0.0 از 5
1033
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود