تصویر این سحابی زیبا چگونه ثبت شده است؟

تصویر این سحابی زیبا چگونه ثبت شده است؟

به گزارش بی دانلود هابل چگونه تصاویر خویش را ثبت می کند؟ آیا رنگ های این تصاویر واقعی هستند؟ ناسا در صفحه اینستاگرام خود به این سوالات پاسخ داده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، ناسا در صفحه ی اینستاگرام خود نوشت: برخلاف دوربین های تلفن همراه، تلسکوپ هابل تصاویر فوری و رنگی ثبت نمی کند بلکه دوربین های آن تصاویری از مجموع گسترده ای از طول موج هایی که به سمت زمین می آیند را به رنگ خاکستری ثبت می کنند. دانشمندان برای هر طول موج، فیلتر رنگی خاصی در نظر می گیرند و با استفاده از این فیلترها تصاویر خاکستری "هابل" را رنگی می کنند.
خیلی از تصاویر هابل در سه طیف نوری آبی، قرمز و سبز ثبت شده اند. ترکیب این نورها یک تصویر رنگی به وجود می آورد. تلویزیون ها، کامپیوتر و دوربین های فیلمبرداری هم از همین روش برای ایجاد تصاویر رنگی استفاده می نمایند. از آنجائیکه تماشای نورهای ماوراء بنفش و مادون قرمز برای ما امکان پذیر نیست دانشمندان نزدیک ترین نور به آنها در طیف مرئی را مورد استفاده قرار می دهند.
رنگ در تصاویر هابل برای مشخص کردن خصوصیت های خاص اجرام آسمانی استفاده می شود. به صورت مثال در تصویر این سحابی، رنگ آبی پر رنگ نشان دهنده ی هلیم، رنگ آبی آسمانی نشان دهنده ی هیدروژن و اکسیژن و رنگ نارنجی اطراف حلقه ی آن نیتروژن و گوگرد را نشان داده است.1400/04/31
14:30:45
0.0 از 5
1160
تگهای خبر: اینستاگرام , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود