كاشی هایی كه از پوسته تخم مرغ درست شده اند!

كاشی هایی كه از پوسته تخم مرغ درست شده اند!

بی دانلود: یک شرکت فعال در زمینه طراحی، کاشی هایی ابداع کرده است که با بهره گیری از پوسته تخم مرغ درست شده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فست کمپانی، بیشتر مردم تصور می کنند که پوسته تخم مرغ، شکننده است؛ در صورتیکه پوسته تخم مرغ، قویتر از آن چیزی است که ما تصور می نماییم.


یک شرکت طراحی موسوم به "Nature Squared"، نوعی کاشی دیواری ابداع کرده که از پوسته تخم مرغ درست شده است. این تازه ترین پروژه Nature Squared است که بر تبدیل کردن ضایعات طبیعی به سطوح مورد استفاده در خانه ها و هتل ها تمرکز دارد. هدف Nature Squared این است که ضایعات بیشتری را از محل دفن زباله دور کند و گامی برای پایداری ساخت و ساز بردارد.
این کاشی های تولید شده از پوسته تخم مرغ که "CArrelé" نام گرفته اند، اولین پروژه "الین یان لینگ"(Elaine Yan Ling)، از مخترعان Nature Squared هستند که در سال ۲۰۲۰ به این شرکت پیوست.
پوسته تخم مرغ بصورت مکرر در زمینه پزشکی برای تقویت استخوان ها و در دندان پزشکی برای تقویت دندان ها به کار می روند اما علاوه بر این می توانند در طراحی خانه نیز کاربرد داشته باشند. آنها علاوه بر قوی و پایدار بودن، در مقابل اشعه ماوراءبنفش نیز مقاوم هستند. کسانی که تجربه رنگ کردن تخم مرغ را دارند، می دانند که پوسته تخم مرغ توانایی بالایی در جذب رنگ دارد.
لینگ اظهار داشت: پوسته تخم مرغ، رنگ های طبیعی را بصورت جالبی جذب می کنند. ما در این پروژه، از رنگ های طبیعی استفاده می نماییم.
کارگران Nature Squared روزانه هزاران پوسته تخم مرغ ارگانیک را از آشپزخانه های صنعتی اطراف جمع آوری می کنند و سپس به خرد کردن آنها می پردازند. پوسته ها بعد از این مراحل، با یک عامل اتصال دهنده ترکیب می شوند و در دمای اتاق قرار می گیرند. سپس، رنگ های طبیعی افزوده می شوند و این ترکیب بعد از پخته شدن، به شکل کاشی برش می خورد.


"لی کون تان"(Lay Koon Tan)، از بنیانگذاران شرکت Nature Squared اظهار داشت: این پروژه جاه طلبانه ای بشمار می رود برای اینکه هدف پروژه این است که پوسته های تخم مرغ را از محل دفن زباله دور کند و اثر زباله ها بر تغییرات اقلیمی را کم کند. Nature Squared در گذشته نیز از پوسته تخم مرغ در کاشی بهره برده بود اما برای این پروژه به تعداد قابل توجهی از آنها نیاز داشت.


کاشی های به دست آمده، کاربردی، قابل تمیز کردن و مقاوم در مقابل آب هستند. این خاصیت سبب می شود که در حمام و آشپزخانه کارآیی داشته باشند. Nature Squared امیدوار است که بتواند از این کاشی ها برای پوشاندن کف نیز استفاده نماید.
منبع:

1400/05/06
08:07:37
0.0 از 5
984
تگهای خبر: پروژه , تولید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود