در آیین امضای تفاهمنامه دانشگاه آزاد با ستاد رشد و نوآوری بسیج مطرح شد

توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی

توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی

به گزارش بی دانلود قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد در مراسم امضای تفاهم نامه دانشگاه آزاد با ستاد رشد و نوآوری بسیج ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد تاکید بر اهمیت مقوله دانش بنیان، اظهار داشت: راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر وحید ضرغامی در آیین امضای تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد رشد و نوآوری بسیج که امروز ۱۱ مردادماه با حضور دکتر علی رئیس پور مدیرکل اداره ایجاد و توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت و دکتر مهدی حقی دبیر ستاد رشد و نوآوری بسیج در سالن کنفرانس معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با ابزار خرسندی از شکل گیری این تفاهم نامه تصریح کرد: یکی از اشکالات جدی در حوزه اقتصاد دانش بنیان نگاه جزیره ای و بخشی است. برخی فکر می کنند که اقتصاد دانش بنیان بعنوان یک سازمان باید این حوزه را پیش ببرد؛ در حالیکه تمامی ظرفیت ها و بخش های کشور باید نقش خویش را در اقتصاد دانش بنیان ایفا کنند، چونکه این اقتصاد به قول رهبر انقلاب، راه میانبر رسیدن به اقتصاد مقاومتی است. در اوایل انقلاب، جهادسازندگی کار بسیج کردن نیروها را در دستور کار داشت و بستر برای ورود منسجم و مفید هر تخصصی به میدان مهیا شد که خوشبختانه پیشرفت و سازندگی خوبی در کشور بوجود آمد.

دکتر ضرغامی خاطرنشان کرد: در حوزه دانش بنیان هم تمام بخش های کشور می بایست وظایف خویش را به درستی ایفا کنند. وزارت خانه ها اقشار مختلف و دانشگاه ها می بایست نقش خویش را در این عرصه ایفا کنند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد تاکید بر اهمیت مقوله دانش بنیان اضافه کرد: راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تحقق گام دوم انقلاب را مستلزم توجه ویژه به جوانان دانست و اظهار داشت: در گام دوم انقلاب ۴۰ بار از جوانان یاد شده و برای پیشبرد اهداف مطروحه در گام دوم انقلاب می بایست به ظرفیت جوانان توجهی ویژه داشت.
دکتر ضرغامی امضای تفاهنمامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد رشد و نوآوری بسیج را نقطه شروع همکاری دانست و اضافه کرد: برپایه کمیته مشترکی که تعریف شده، اقدامات موثر و واقعی میتوان صورت داد. بخصوص این که نقطه اشتراک بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی شبکه مویرگی شکل گرفته در استان ها و شهرهای مختلف است، کمااینکه دانشگاه آزاد اسلامی از تجهیزات آزمایشگاهی و سخت افزارهای مناسبی در خیلی از شهرها و شهرستان ها بهره مند است.
دکتر حقی، دبیر ستاد رشد و نوآوری بسیج هم در این نشست به اقدامات صورت گرفته توسط این ستاد اشاره و تصریح کرد: در همه استان ها ستاد تجاری سازی طرح های دانش بنیان بوجود آمده تا پاسخی بر نیازهای فناوری استان ها و بهره گیری از ظرفیت های سرمایه گذاری دانش بنیان صورت گرفته است.

وی مأموریت اصلی بسیج را بسیج کردن ظرفیت ها دانست و تصریح کرد: تلاش می نماییم تا جای ممکن ظرفیت ها را بسیج نماییم تا شرایط تجاری سازی ظرفیت ها مهیا شود.
به نقل از دانشگاه آزاد، دبیر ستاد رشد و نوآوری بسیج از فعال سازی ظرفیت های اقتصاد دانش بنیان در همه استان های کشور اطلاع داد و اظهار داشت: زیرساختهای لازم در این خصوص مهیا شده تا بستر برای تجاری سازی فراهم گردد.
منبع:

1400/05/12
23:36:47
0.0 از 5
969
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود