۱۲ خدمت صندوق نوآوری برای حفظ مالکیت فکری دانش بنیان ها

۱۲ خدمت صندوق نوآوری برای حفظ مالکیت فکری دانش بنیان ها

صندوق نوآوری و شکوفایی با ارائه 12 خدمت در صدد است تا از مالکیت فکری شرکت های دانش بنیان حفاظت کند و بتازگی نیز خدمت ثبت حق به نژادی به تسهیلات این صندوق دراین زمینه اضافه شده است و از این طریق حقوق انحصاری تولید، تکثیر، فروش و جلوگیری از واردات ارقام جدید گیاهی به مدت 18 سال برای به نژادگران محفوظ خواهد ماند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا مهندس الهه بذر افشار، کارشناس مالکیت فکری صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه دارایی های فکری که امروز بصورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: خدمات مالکیت فکری صندوق نوآوری و شکوفایی شامل ۱۲ زیر خدمت می شود که به این شرح است:
نیازسنجی
جستجوی دانش پیشین
تحلیل پتنت
تحلیل نقض پتنت
تدوین پیش نویس قرارداد
مشاوره و ثبت نشان تجاری در خارج از کشور
ثبت درخواست موقت PCT همراه با ایالات متحده امریکا
مشاوره و ثبت اختراع در خارج از کشور
مشاوره و ثبت اختراع داخل
مشاوره و ثبت طرح صنعتی در داخل کشور
مشاوره و ثبت طرح صنعتی در خارج از کشور
ثبت حق به نژادی
وی با اهمیت ترین گام در مدیریت مالکیت فکری را نیازسنجی و یا ممیزی دارایی های فکری دانست و اظهار داشت: این امر به شناسایی دارایی های فکری شرکت ها، اولویت بندی حفاظت از دارایی های فکری شرکت و انتخاب بهترین راه حل حفاظت از دارایی های فکری شرکتها کمک خواهدنمود و دراین زمینه از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی ۹۰ درصد هزینه های نیازسنجی تا سقف ۵ میلیون تومان به شرکتها اعطا خواهد شد.
بذر افشان با اشاره به خدمت "تحلیل پتنت"، توضیح داد: هدف از این خدمت یافتن خوراک تحقیقاتی مراکز نوآوری و تحقیق و توسعه، اجتناب از باردیگر کاری های پژوهشی و هدر رفتن سرمایه، ارائه راهکارهای موجود برای رفع مشکلات فناورانه و شناسایی فناوری های کلیدی و رقبا است، بر این اساس صندوق ۷۵ درصد از هزینه های پروسه تحلیل پتنت تا سقف ۲۰ میلیون تومان را بلاعوض اعطا خواهدنمود.
کارشناس مالکیت فکری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: با تحلیل نقض پتنت، به شرکت هایی که دارای محصولات مهندسی معکوس هستند، در زمانی که در نمایشگاه های خارجی مشارکت می کنند کمک خواهد شد تا از پرداخت غرامت های سنگین ناشی از نقض دارایی های فکری جلوگیری شود.
بگفته وی صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۵ درصد از هزینه های تحلیل نقض پتنت تا سقف ۷ میلیون تومان را بلاعوض تامین خواهدنمود.
بذر افشان افزود: علاوه بر آن صندوق ۷۵ درصد از هزینه های "تدوین پیش نویس قرارداد را تا سقف ۸ میلیون تومان تامین خواهدنمود. این قرارداد شامل "لیسانس انحصاری یا غیر انحصاری"، "فرانشیز"، "محرمانگی"، "فروش" و " همکاری تحقیق توسعه" می شود.
بگفته وی از طرف صندوق نوآوری ۹۰ درصد زیر خدمت "جستجوی دانش پیشین" که سبب افزایش قابلیت دفاع کردن از پتنت و مشخص کردن محدوده ادعا بدون نقض پتنت دیگران می شود، پرداخت می شود که تا سقف ۵ میلیون تومان است.
کارشناس مالکیت فکری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: "ثبت اختراع" از دیگر خدمات این صندوق است که برای ثبت اختراع داخل کشور ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۹ میلیون تومان و برای ثبت اختراع در سایر کشورها ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان بصورت بلاعوض به شرکتها اعطا می شود. همین طور ۹۰ درصد هزینه های ثبت اختراع در امریکا تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
وی با اعلان اینکه ۸۵ درصد ثبت تقاضانامه PCT یا ثبت موقت امریکا تا سقف ۷۰ میلیون تومان از طرف صندوق به شرکتها اعطا می شود، اشاره کرد: ۸۵ درصد هزینه های ثبت نشان تجاری در داخل تا سقف ۴ میلیون تومان و ۸۵ درصد ثبت نشان تجاری در خارج از کشور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اعطا می شود.
بذر افشان با اعلان اینکه ۸۵ درصد هزینه ثبت طرح صنعتی در داخل کشور تا سقف ۵ میلیون تومان و ۸۵ درصد هزینه های ثبت طرح صنعتی در خارج از کشور تا سقف ۴۵ میلیون تومان از طرف این صندوق به شرکتها پرداخت می‎ شود، اظهار داشت: علاوه بر اینها خدمت جدید "ثبت به نژادی" به خدمات صندوق اضافه شده است که برمبنای آن ۸۵ درصد هزینه های آن تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می شود.
وی ثبت و معرفی ارقام جدید گیاهی، حفظ حقوق مالکیت فکری به نژادگران و حقوق انحصاری تولید، تکثیر، فروش و جلوگیری از واردات ارقام جدید گیاهی به مدت ۱۸ سال را از مزایای ثبت حق به نژادی عنوان نمود.1400/05/19
00:02:53
0.0 از 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود