با كمك محقق ایرانی صورت گرفت

شارژ دستگاهها با استفاده انرژی خورشیدی داخل ساختمان!

شارژ دستگاهها با استفاده انرژی خورشیدی داخل ساختمان!

بی دانلود: از آنجا که باتری خیلی از دستگاه های مورد استفاده ما نیاز به شارژ مجدد دارند، پژوهشگران به فکر استفاده از نور محیط بعنوان یک منبع خوب برای تولید مقادیر کم انرژی برای شارژ دستگاه های موجود در محیط های داخل ساختمان هستند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سای تک دیلی، محققان در مطالعه اخیرشان که با کمک "بهرنگ همدانی" پژوهشگر ایرانی انجام شد یافته های خودرا طی یک کنفرانس مجازی که چهار تا شش اوت برگزار شد، در مورد قابلیت های سلول های خورشیدی در محیط های داخلی(indoor solar cells) در تولید برق زیر یک لامپ ال ای ای، ارائه دادند.
این مطالعه که توسط "اندرو شر"(Andrew Shore) و "بهرنگ علوی" از موسسه ملی فناوری و استانداردهای آمریکا انجام شده است با عنوان"فتوولتاییک داخلی برای سنسورهای مجهز به باتری" در یک کنفرانس مجازی ارائه شد.
طی این مطالعه پژوهشگران از یک منبع روشنایی یعنی یک ال ای دی سفید با مختصات دمای رنگ ۳۰۰۰ کلوین و روشنایی ۱۰۰۰ لوکس(یکای شدت روشنایی در واحد SI) که مشابه روشنایی معمولی نورهای داخلی است برای آزمایش سه ماژول مختلف شامل یک ماژول نیمه هادی گالیم ایندیوم فسفید(GaInP)، یک ماژول نیمه هادی گالیم آرسنید(GaAs) و یک ماژول نیمه هادی سیلیکون (Si) استفاده کردند. میزان نور این منبع نوری در طول موج های نوری کوتاه تر به اوج خود رسید.
شر اظهار داشت: در این تنظیمات نوری، ماژول کوچک گالیم ایندیوم فسفید دارای بالاترین بازده تبدیل انرژی و ماژول کوچک گالیم آرسنید و ماژول کوچک سیسلکون بعنوان دارای کمترین بازده بودند. ماژول های گالیم ایندیوم فسفید و گالیم آرسنید با این منبع نور ال ای دی طیف مرئی، مطابقت طیفی بیشتری دارند.
از آنجائیکه به طور معمول نور محیط داخلی زیادی از منابع مختلف ایجاد می شود، وجود یک چراغ سقفی در یک محیط اداری برای شارژ هر یک از ماژول های کوچک آزمایش شده کافی است و از تمامی آنها می توان بعنوان منبع تغذیه باتری ها و سنسورهای داخلی استفاده نمود.
بگفته شر ماژول نیمه هادی گالیم ایندیوم فسفید نه فقط به پایین ترین میزان نور نیاز دارد بلکه بازده بالایی نیز دارد اما گفتنی است همه منابع نور داخلی همانند ال ای دی ها نیستند.
پژوهشگران در مطالعات آینده به آزمایش این ماژول های کوچک در وضعیت واقعی مانند زمانیکه شخصی در فواصل منظم زمانی چراغی را خاموش و روشن می کند، خواهند پرداخت. آنها امیدوارند در این آزمایش بیش از یک سنسور بتوانند توسط نیروی یک ماژول کار کنند.
منبع:

1400/05/19
15:00:45
0.0 از 5
1062
تگهای خبر: تولید , سنسور , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود