روسیه مدعی شد

فضانورد ناسا مشکل روانی داشت و دیوار ایستگاه فضایی را سوراخ کرد

فضانورد ناسا مشکل روانی داشت و دیوار ایستگاه فضایی را سوراخ کرد

به گزارش بی دانلود روسیه اخیرا فضانورد ناسا را متهم به خرابکاری و صدمه رساندن به ایستگاه فضایی بین المللی کرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریزم، ماژول نائوکا روسیه ماه گذشته با اتصال خود به ایستگاه بین المللی فضایی سبب تغییر جهت آن شد. این مورد برای جامعه جهانی خوشایند نبود و حجم زیادی از اخبار بد به سمت برنامه فضایی این کشور روانه شد. منتقدان می خواستند بدانند که آیا روسیه قابل اعتماد است و آیا ناسا باید به فعالیت خود با این کشور ادامه دهد یا خیر. حالا روسیه در پاسخ به این موضوع، اتهاماتی ضد ناسا مطرح کرده است که باآنکه به نظر می آید شواهد کمی برای اثبات آنها ندارد.
طبق گفته ی خبرگزاری روسی تاس(TASS)، سرنا انون-چنسلر(Serena Auñón-Chancellor) در سال ۲۰۱۸ زمانی که در ایستگاه فضایی بین المللی بوده گرفتار بحران روحی شده و برای بازگشت سریع تر به زمین به ماژول روسی صدمه زده است.
طبق این گزارش، اوون-چنسلر یک "بحران حاد روانی" را در نتیجه بیماری ترومبوز سیاهرگی عمقی تجربه می کرد و به نقل از تاس این مورد سبب شد که او چندین سوراخ در دیواره ی ماژول روسی ایجاد نماید تا زودتر به زمین برگردد.
این اتهامات جدی است و نیازمند شواهدی محکم برای اثبات است اما تنها شواهدی که تاس عرضه می کند اتهاماتی است که از جانب یک منبع ناشناس روسکاسموس مطرح می شود و اسناد مشخصی در خصوص عدم ضبط آن چه اتفاق افتاده توسط یکی از دوربین ها هم وجود دارد.


تاس همینطور ادعا می کند که "آمریکایی ها" از انجام تست دروغ سنجی امتناع کردند این درحالی است که بیشتر متخصصان معتقدند این تست ها در تشخیص دروغ موثر نیستند.
اتفاقی که برای یکی از ماژول های روسیه در سال ۲۰۱۸ رخ داد حقیقت دارد و سخنگوی آژانس فضایی روسیه ادعا کرد که شواهدی از کوشش برای سوراخ کردن دیواره های ایستگاه فضایی بین المللی یافته اند.
روسیه دو فضانورد هم جهت بررسی این حفره های بوجود آمده فرستاد.
دو نظریه در این مورد وجود دارد: این احتمال وجود دارد که زباله های فضایی یا قطعات کوچکی از میکروشهاب سنگ ها به دیواره ی خارجی ایستگاه فضایی صدمه زده باشند و یا یک مهندس روسی در زمین کوشیده تا به سرعت با یک چسب روی حفره ها را بپوشاند و بر بی دقتی خود سرپوش بگذارد.
اما حالا به نظر می آید خبرگزاری دولتی روسیه از ابهاماتی که حول این اتفاق وجود داشته است برای انتقاد از ناسا بعد از حادثه ای که ماژول نائوکا ایجاد کرد، استفاده می نماید.1400/05/24
13:34:17
0.0 از 5
1059
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود