تدوین کتابی برای آشنایی نسل آینده با چگونگی توسعه بیوتکنولوژی در کشور

تدوین کتابی برای آشنایی نسل آینده با چگونگی توسعه بیوتکنولوژی در کشور

رئیس انجمن بیوتکنوژی با اشاره به اقدامات مرحوم دکتر قره یاضی در حوزه توسعه بیوتکنولوژی کشور، اظهار داشت: درحال تاسیس بنیاد قره یاضی هستیم که به نظر من باید دراین زمینه کتابی نوشته شود تا نسل آینده بداند که چگونه باوجود تهمت ها این علم در کشور توسعه یافته است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا دکتر سیروس زینلی در دوازدهمین همایش و چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی با اشاره به برنامه ریزی یک ساله برای برگزاری این دو همایش در زمینه زیست فناوری، اظهار نمود: همایش های بین المللی و ملی بیوتکنولوژی ایران، هر دو سال یک دفعه بمنظور آشنایی پژوهشگران و تولیدکنندگان داخلی با تازه ترین دستاوردهای زیست فناوری ایران و جهان برگزار می گردد.
وی افزود: این دوره از همایش بمنظور تاکید بر اهمیت زیست فناوری در زمینه امنیت غذایی و تبیین این مهم با شعار "سده ۱۴۰۰: زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت" برگزار می گردد.
زینلی اشاره کرد: در این همایش علاوه بر ارائه ۵۰۰ مقاله در قالب سخنرانی یا پوستر، تعداد ۲۲ سخنران برجسته شامل هشت نفر از اساتید و پژوهشگران برجسته داخل کشور و ۱۴ تن از اساتید ایرانی یا غیرایرانی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی خارج از کشور هم سخنرانی خواهند کرد.
رئیس انجمن بیوتکنولوژی برگزاری پنج نشست تخصصی و همین طور انتخابات انجمن بیوتکنولوژی را از دیگر برنامه های این همایش سه روزه عنوان نمود و افزود: علاوه بر آن برگزیدگان پنجمین دوره انتخاب چهره موثر بر توسعه بیوتکنولوژی و دانشور جوان برتر بیوتکنولوژی کشور، عرضه شدند و جایزه زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی را دریافت نمودند.
وی با اعلان اینکه دکتر قره یاضی در نیمه راه برگزاری این همایش ها به سبب مبتلاشدن به کرونا چشم از جهان فروبست، تصریح کرد: بر این اساس مبادرت به راه اندازی بنیاد دکتر قره یاضی کردیم که به نظر من باید در حوزه فعالیت و اقدامات وی در حوزه توسعه بیوتکنولوژی، کتابی تدوین شود تا نسل آینده بدانند که باوجود وجود محرومیت ها، تهمت ها و مانع گذاری ها این علم در کشور چگونه توسعه یافته است.
به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا دوازدهمین همایش و چهارمین همایش بیوتکنولوژی از امروز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه شروع شد و تا روز سه شنبه ۲ شهریور ماه ادامه دارد.1400/06/01
09:11:34
0.0 از 5
1102
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود