با حضور رئیس صندوق نوآوری صورت گرفت

افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی

افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان غربی با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی راه اندازی شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان غربی بعنوان پنجاه و هشتمین صندوق پژوهش و فناوری کشور امروز دوشنبه اول شهریور ماه با حضور دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، رئیس پارک علم و فناوری و رئیس صندوق پژوهش در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی راه اندازی شد.
این صندوق پژوهش و فناوری بعد از دریافت مجوز از کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و طی مراحل لازم با سرمایه ۶۰ میلیاردریالی به صورت رسمی به ثبت رسیده است.
عرضه خدمات ضمانت نامه ای، تجاری سازی نتایج پژوهش ها، جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی و سرمایه گذاری خطرپذیر، عرضه خدمات مالی و تسهیلاتی، مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه و توانمندسازی شرکتهای فناورانه و دانش بنیان، دریافت و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع و عرضه خدمات ارزیابی و امکان سنجی از خدمات صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان غربی به حساب می آید.
پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشگاه ارومیه بعنوان سهامداران بخش دولتی و پنج شرکت هم بعنوان بخش خصوصی همچون سهامداران این صندوق به شمار می آیند.
در حاشیه افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی محصولات سه شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی، با حضور دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی گردید.
«ایمپلنت های پروگزیمال فمورال نیل»، «فک های مصنوعی»، «ایمپلنت های جمجمه ای» و «ایمپلنت های دندانی»، محصول easy printer و محصول UPS دیواری برای پکیچ گرمایشی و کرکره برقی همچون محصولات رونمایی شده است.
ایمپلنت یک پکیچ تیتانیومی است که فرآیند ساخت پیچیده ای دارد و به منظور ترمیم قسمت های از دست رفته طراحی می شود. هم اکنون شرکت عرضه کننده این محصول نخستین تولیدکننده ایمپلنت دندانی و جمجمه ای با استفاده از علم و دانش مهندسین و متخصصان داخلی و تکنولوژی طراحی روز دنیا، در کشور است.
سرمایه گذاری این محصول حدود ۳۲ میلیارد تومان و فروش آن از سال قبل تا سال جاری حدود ۶ میلیارد تومان بوده است.
دستگاه easy printer برای تولید نیمه صنعتی تست های نواری تشخیص زودهنگام مورد استفاده قرار می گیرد. نازل ها با مواد پرشده و روی کاغذ نیتر و سلولز تزریق انجام می دهد. این محصول قابلیت تنظیم درجات تزریق مختلف بر مبنای Pore size ورقه های نیترات سلولز و هم تنظیم میزان جذب را داراست.
نمونه خارجی این دستگاه با قیمت ۳۰ هزار دلار به فروش می رسد. به علل تحریم امکان واردات این دستگاه به کشور وجود ندارد.
این ماژول بخشی از یونیت تولید است. ماژول های بسته بندی، برش خشک کن و پرس درحال تکمیل هستند که در مجموع یونیت تولید در کشور چین یک میلیون دلار قیمت دارد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، UPS دیواری برای پکیچ گرمایشی و کرکره برقی یک دستگاه استابلایزر ۶ کاوا دیواری رله ای ۶ پله ای با قابلیت تثبیت ولتاژ برق شهری برای مصارف خانگی و صنعتی است که برای محافظت از نوسانات برق ورودی مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت عرضه کننده این محصول در بازاریابی اولیه پیش فروش ۱۰ دستگاه را پیش از نهایی شدن محصول عملیاتی کرده و حدود ۴۰ میلیون تومان سرمایه گذاری برای نمونه سازی محصول داشته است.
منبع:

1400/06/02
09:41:06
0.0 از 5
944
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود