خوش بینی ایلان ماسک به پرتاب موشک استارشیپ قبل از ۲۰۲۴

خوش بینی ایلان ماسک به پرتاب موشک استارشیپ قبل از ۲۰۲۴

بی دانلود خوش بینی ایلان ماسک به پرتاب موشک استارشیپ قبل از ۲۰۲۴


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، "ایلان ماسک"(Elon Musk)، مدیرعامل شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) اظهار داشت که حتی با وجود تاخیرها امکان دارد بتواند نمونه جدید "استارشیپ"(Starship) را زودتر از تاریخ مورد نظر ناسا در سال ۲۰۲۴ پرتاب کند.
استارشیپ در ماه آوریل، بعنوان فرودگر مورد نظر ناسا برای "سیستم فرود انسان"(HLS) پروژه "آرتمیس"(Artemis) انتخاب گردید.
بعد از اینکه "دیوان محاسبات آمریکا" (GAO)، انتخاب اسپیس ایکس توسط ناسا را تایید نمود، شرکت "بلو اوریجین"(Blue Origin) به تنظیم یک شکایت پرداخت. این بدان معناست که امکان دارد کار باردیگر تا ماه نوامبر متوقف شود.
"بیل نلسون"(Bill Nelson)، مدیر ناسا در مصاحبه با اسپیس ایکس اظهار داشت: من پیشبینی می کنم برنامه های آژانس برای پروژه آرتمیس که از سال ۲۰۱۹ هدف فرود آمدن روی ماه در سال ۲۰۲۴ را داشته است، با تاخیر بیشتری روبرو خواهد شد.
ماسک که به خاطر زمان بندی های خوش بینانه خود معروف است، مبحث پرتاب زودتر از ۲۰۲۴ را در توئیتر خود و در پاسخ به سوال یک حساب غیررسمی منتشر نمود در خصوص این که آیا سال ۲۰۲۴ را بعنوان محدودیت زمانی تعیین می کند. وی در پاسخ نوشت: احیانا زودتر.
این حساب همینطور به گزارش ۱۴ اوت "مایکل شیتز"(Michael Sheetz)، خبرنگار حوزه فضا در "CNBC" اشاره نمود در خصوص اینکه اسپیس ایکس در ۳۰ ژوئیه، ۳۰۰ میلیون دلار از ناسا دریافت کرده است.
در هر حال، این تنها مانع زمانی نیست که اسپیس ایکس با آن روبرو می شود.
در ابتدای ماه جاری، فرود روی ماه در سال ۲۰۲۴ با عنایت به یک تاخیر ۲۰ ماهه در آماده شدن لباس فضایی آرتمیس، غیر ممکن دانسته شد.
نلسون در پاسخ به این سؤال که آیا بازگشت انسان به ماه در سال ۲۰۲۴ غیر ممکن است یا خیر، پاسخ داد: به خاطر تاخیر در آماده شدن لباس فضایی و آنچه اخیرا در مورد آماده سازی ها تجربه کرده ام، نمی توانم به این سؤال پاسخ بدهم.
اسپیس ایکس هم باید جدول زمانی توسعه خویش را در نظر بگیرد. استارشیپ یک نمونه ابتدایی به حساب می آید که هنوز مأموریت مداری خویش را انجام نداده است. باآنکه اسپیس ایکس قصد داشت این کار را در ماه ژوئیه انجام دهد اما در انتظار نتیجه ارزیابی های زیست محیطی "اداره فدرال هوانوردی آمریکا" (FAA) است.
سایر ملاحظات در ارتباط با محدودیت زمانی ۲۰۲۴، بودجه کنگره برای سیستم فرود انسان را شامل می شود که تابحال مورد درخواست آژانس نبوده است. همینطور پرتاب موشک آزمایش نشده سیستم پرتاب فضایی در اواخر سال ۲۰۲۱ و توجه به همه گیری نوع دلتای کووید-۱۹ را هم در بر دارد.
منبع:

1400/06/05
16:41:27
0.0 از 5
608
تگهای خبر: پروژه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود