سلاح جنگی آمریکا قدرت تکلم را از افراد می گیرد!

سلاح جنگی آمریکا قدرت تکلم را از افراد می گیرد!

به گزارش بی دانلود نیروی دریایی ایالت متحده آمریکا درحال کار بر روی سلاحی غیر کشنده است که توانایی ارتباط برقرار کردن افراد را مختل می کند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این سیستم اختلاگر صوت دستی(AHAD) صدای سوژه را با میکروفن دوربرد خود ضبط می کند سپس آنرا تقویت کرده و به صورت دو صوت مجزا بازبخش می کند. یکی از صوت ها به صورت همزمان و دیگری با چند صد میلی ثانیه تاخیر از صوت اصلی منتشر می شوند.
با این کار صدای فرد به خودش باز می گردد و در نتیجه تمرکز فرد از بین رفته و تلاشش برای ادامه صحبت با مشکل مواجه می شود.
به نقل از "New Scientist" این اصوات برای سایرین قابل شنیدن نیستند ازاین رو به نظر می آید که فرد بدون هیچ دلیل مشخصی گرفتار مشکل در صحبت کردن شده است.
حق اختراع این سیستم متعلق به "کریستوفر براون"(Christopher Brown)، مهندس مرکز تجهیزات جنگی دریایی آمریکا است. باآنکه این اختراع در سال ۲۰۱۹ ثبت شده است اما هنوز معلوم نیست که آیا این سیستم ساخته و آزمایش شده است یا خیر.
محققان موسسه ملی علوم صنعتی و فناوری در توکیو هم در سال ۲۰۱۲ دستگاه مشابهی را مورد آزمایش قرار دادند و بیان نمودند که این دستگاه قادر به کنترل گفتگوها است.
این سیستم بدون وارد کردن صدمه فیزیکی تمرکز فرد را مختل می کند و با قطع صحبت فرد متوقف می شود.
مدت ها است که از دستگاههای مختل کننده اصوات(AHD) در کشتی ها، وسایل نقلیه و ایست های بازرسی استفاده می شود. باآنکه استفاده از آنها به صورت معمول برای اخطار به افراد هنگام نزدیک شدن به مناطق ممنوعه است.
سیستم اختلاگر صوتی آمریکا جدید ترین سلاح غیرکشنده از این دسته است که برای کابردهای نظامی طراحی شده است.
در سال ۲۰۱۹ روسیه دو کشتی جنگی را مجهز به سلاح اختلال گر نوری به نام "۵P-۴۲ Filin" کرد که برخورد با آن منجر به استفراغ و حتی توهم می شود.
این سیستم با آزادسازی یک پرتو خیره کننده، بینایی دشمن را مختل کرده و سبب از دست دادن توانایی هدف گیری می شود علاوه بر آن سبب حالت تهوع و توهم می شود اما اثرات آن موقتی است.1400/06/06
22:56:09
0.0 از 5
728
تگهای خبر: سیستم , طراحی , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود