سفارش هایی به شرکتهای دانش بنیان برای صادرات محصولات ایران ساخت

سفارش هایی به شرکتهای دانش بنیان برای صادرات محصولات ایران ساخت

به گزارش بی دانلود دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان ضمن اشاره به زمینه تبادلات تجاری ایران با کشور عمان اظهار داشت: شرکتهای ایرانی باید متوجه باشند که این کشور دارای رکود اقتصادی می باشد، ولی از آن می توانند بعنوان هاب صادراتی به آفریقای شمالی استفاده کنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا آرزو جمالی نظری امروز در سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی با مبحث نشست تجاری ایران-عمان که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به اینکه عمان از نظر وسعت پس از عربستان بزرگترین کشور در منطقه است، اضافه کرد: این کشور در بین کشورهای منطقه کشور فقیر با رکود اقتصادی محسوب می شود؛ چون که منابع نفت این کشور محدود و فاقد منابع گاز است.
وی ضمن اشاره به مبادلات تجاری ایران و عمان، اظهار نمود: مبادلات دو کشور تراز مثبت دارد و کالاهای صادراتی ایران به عمان شامل کالاهای فلزی چون مس، روی و چدن، مواد معدنی و صنایع غذایی است.
جمالی، به بیان زمینه های صادراتی شرکتهای دانش بنیان به عمان پرداخت و خاطرنشان کرد: شرکت هایی که در حوزه های فناوری هایی چون نانو، IT، ICT فعال می باشند، می توانند با این کشور مبادلات تجاری برقرار کنند.
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان با اشاره به اینکه شرکتهای استارت آپی امکان ثبت شرکت به علت بالا بودن هزینه ها را ندارند، اظهار داشت: ازاین رو سفارش می شود که شرکت ها تک به تک نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدام نکنند، بلکه با ایجاد کنسرسیومی از شرکتهای فعال در یک حوزه با محصولات متنوع، می‎ توانند محصولات خویش را تجاری سازی کنند.
وی تجهیزات پزشکی را یکی از نیازهای کشور عمان نام برد و خاطرنشان کرد: عمان در زمینه پزشکی فقیر است و سرمایه گذارانی که قصد ساخت بیمارستان در این کشور را داشته باشند، امکان آن فراهم است.
جمالی، عمان را یکی از پایگاه های مناسب برای صادرات لوازم یکبار مصرف بیمارستانی و مکمل های دارویی دانست و خاطرنشان کرد: فعالان این عرصه باید توجه داشته باشند که کشور عمان را با دید یک کشور صادرات نگاه نکنند، ولی این کشور هاب مناسبی برای صدور محصولات ایرانی به سایر کشورها همچون افریقای شمالی است.
به نقل از ایشان، افریقای شمالی در حالیکه می تواند بازار مناسبی برای ایران باشد، ولی ایران به علت نداشتن خط هوایی مستقیم به این بازار دسترسی ندارد.
او همینطور بر حضور شرکتهای تولیدکننده در نمایشگاه های عمان تصریح کرد و اظهار داشت: مردم کشور عمان بیشتر مردم دیداری هستند و عرضه محصولاتی در حوزه هایی چون دکوراسیون و ماشین آلات صنعتی در تجاری سازی آنها مؤثر خواهد بود.
منبع:

1400/06/08
10:03:16
0.0 از 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود