با امضای تفاهم نامه ای دو جانبه مطرح شد

حمایت 10 میلیاردی برای همکاری با کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

حمایت 10 میلیاردی برای همکاری با کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

پژوهشگاه مواد و انرژی در پی انعقاد تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گرفتن حمایت ده میلیاردریالی درباب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، در لیست سازمان­ های همکار مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، حمایت از کارهای بین المللی متخصصین ایرانی خارج از کشور در حوزه های جذب پژوهشگران پسادکتری، اساتید مدعو و معین، تأسیس شرکت های نوپا (مراکز نوآوری و شتاب دهنده)، انجام سخنرانی و برگزاری کارگاه های تخصصی، فرصت مطالعاتی و نظام وظیفه تخصصی از اهداف این تفاهم نامه است.
این تفاهم نامه در امتداد نیل به اهداف بلندمدت چشم انداز علمی کشور و بهره گیری از ذخایر علمی و حرفه ای سرمایه انسانی خارج از کشور و استفاده از ظرفیت علمی و حرفه ای متخصصان ایرانی خارج از کشور، ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه های میزبان، فراهم کردن شرایط مناسب جهت توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل و کمک به تأسیس شرکت های فناور در زمینه های فناوری پیشرفته، منعقد شد.
برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با همکاری بیش از 90 دانشگاه، پژوهشگاه، پارک فناوری، مراکز رشد و نوآوری و شرکت دانش بنیان طی چهار سال قبل زمینه بازگشت بیش از یک هزار و 200 متخصص و کارآفرین ایرانی به کشور را فراهم نموده است. با کمک حمایت این برنامه تا حالا از توانمندی، خلاقیت و ظرفیت 9 هزار نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشوراستفاده شده است. همین طور در طول این مدت بیش از 80 کسب وکار نوپا با حمایت پارک های فناوری و مراکز نوآوری در کشور راه اندازی شده که سبب اشتغال بیش از 2 هزار و 400 نفر بطور مستقیم شده است. این برنامه پروسه برقراری ارتباط بین متخصصان بین المللی با شرکت های دانش بنیان و نوآور ایرانی را تسریع می کند که این برقراری ارتباط منجر به تعریف پروژه های مشترک بین شرکت های ایرانی و متخصصان بین المللی خواهد شد.
بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ متخصصان و محققان ایرانی غیرمقیم با ورود به سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به آدرس https: //connect.isti.ir امکان ثبت نام خواهند داشت؛ درخواست ها بعد از بررسی اولیه در صورت برخورداری از شرایط لازم به پژوهشگاه ارسال می شود و بعد از انجام بررسی های لازم بر طبق رشته تحصیلی و زمینه های همکاری به پژوهشکده های مرتبط جهت اعلام نظر فرستاده خواهد شد. در نهایت، پذیرش و یا عدم پذیرش متقاضیان در پروفایل آنها ثبت شده و در صورت موافقت واحدهای زیرمجموعه قراردادی میان متقاضی، مراکز مربوطه، استاد راهنما و واحد بین الملل پژوهشگاه منعقد می شود.1400/06/09
10:15:11
0.0 از 5
927
تگهای خبر: اساتید , پروژه , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود