بهبود عملکرد سیستم خودران خودرو ها به کمک علایم راهنمایی رنگین کمانی !

بهبود عملکرد سیستم خودران خودرو ها به کمک علایم راهنمایی رنگین کمانی !

بی دانلود: تابلوهای راهنمایی و رانندگی که بازتاب رنگین کمانی دارند ممکنست به تشخیص بهتر علایم رانندگی بوسیله سیستم خودران ماشین ها کمک کنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از یورک آلرت، در یک مطالعه جدید دانش استفاده شده در "رابط های مقعر کوچک"(microscale concave interfaces) توضیح داده شده است. این ساختارها نور را بگونه ای زیبا و کاربردی منعکس می کنند.
پروفسور "گان"(Gan)، استاد مهندسی برق در دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه بوفالو رهبری این مطالعه که توسط تعدادی از پژوهشگران دانشگاه بوفالو، دانشگاه شانگهای، دانشگاه فودان، دانشگاه فنی تگزاس و دانشگاه هوبئی انجام شده است را بر عهده دارد.
پژوهشگران در این مطالعه بر روی یک ماده بازتابنده متمرکز شدند. این ماده متشکل از فیلمی نازک است که حاوی ریزکره های پلیمری است که در سمت چسبناک یک نوار شفاف قرار گرفته اند.


بر طبق این مقاله، هنگامی که نور سفید به این ماده می تابد حلقه های هم مرکز به رنگ رنگین کمان تشکیل می شود. تابش نور تک رنگ به این ماده موجب ایجاد حلقه های هم مرکز تاریک و روشن می شود. نور مادون قرمز نیز موجب ایجاد سیگنال های هم مرکز متفاوت می شود.
این تحقیقات به شرح کامل این پدیده پرداخته است و آزمایشی که طی آن از این ماده در یک تابلوی "ایست" استفاده شده است را توضیح داده است.


گان می گوید: هم اکنون سیستم خودران خودرو ها در تشخیص تابلوهای راهنمایی و رانندگی به ویژه در وضعیت واقعی با چالش های زیادی روبه رو هستند. تابلوهای "هوشمند" ما که از این ماده خاص ساخته شده اند می توانند سیگنال های بیشتری برای سیستم های خودران در آینده فراهم نمایند. سیستم های خودران از "لیدار"(LIDAR) و الگوهای مرئی برای شناسایی علایم راهنمایی و رانندگی استفاده می نمایند.
لیدار یکی از فناوری های سنجش از راه دور است که در آن با تاباندن لیزر به هدف و تحلیل بازتاب آن فاصله ی هدف اندازه گیری می شود.
چنین فناوری می تواند برای ارتقای ایمنی خودرو های خودران مفید باشد.
گان می گوید: برنامه ی آینده ی ما آزمایش این فیلم نازک با استفاده از طول موج های مختلف و همین طور استفاده از مواد مختلف در ریزکره ها است. هدف آنها بهبود عملکرد این ماده برای ساخت تابلوهای راهنمایی و رانندگی مناسب خودرو های خودران است.
این تحقیقات در روز ۱۵ اوت در مجله ی "Applied Materials Today" به چاپ رسیده است.
منبع:

1400/06/11
10:51:07
0.0 از 5
1212
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود