دبیر علمی كنگره سلول های بنیادی رویان تأكید كرد:

تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته جهان

تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته جهان

عضو هیئت علمی گروه سلول های بنیادی پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان ضمن اشاره به برگزاری مجازی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی تاکید کرد: تلاش ما در تبدیل این تهدید به فرصتی تازه از راه بکارگیری ظرفیت های فضای مجازی منجر به برقراری ارتباطی مؤثر و دعوت از متخصصان و دانشمندان برجسته سراسر دنیا گردید.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان (۱۷th Stem Cell Biology & Tachnology) در تاریخ ۱۳ و ۱۴ شهریورماه (۴ و ۵ سپتامبر ۲۰۲۱) به صورت مجازی برگزار می گردد. هویت سلولی، توسعه اولیه و توان سلولی؛ سلول های بنیادی در توسعه و درمان سرطان؛ سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ۱ و ۲؛ خصوصیت های ریزمحیطی در کُنام سلول های بنیادی؛ فناوری های نانو و میکرو در تحقیقات سلول های بنیادی؛ تکنولوژی های جدید در تحقیقات سلول های بنیادی، از محورهای این کنگره عنوان شده است.

دکتر فرشته کرمعلی، دبیر علمی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان در گفتگو با ایسنا درخصوص برنامه های کنگره اظهار داشت: برای دومین سال، کنگره بین المللی رویان (۱۴-۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰) به صورت مجازی برگزار می گردد. سخنرانی های روز نخست کنگره به مباحث در رابطه با بیماری کووید ۱۹ شامل تأثیرات این بیماری بر روی قدرت باروری افراد، آخرین پیشرفت ها در درمان بیماری کووید ۱۹ با استفاده از سلول های بنیادی و عرضه راهکارهای نوین در طراحی مدلهای مؤثر به منظور مطالعه این بیماری با استفاده از چاپ زیستی، سیستم های میکروفلوئیدیک و ارگانوئید اختصاص دارد.

دکتر کرمعلی ضمن اشاره به ۷ محوری که برای پنل های هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: در برنامه ­ریزی پنل ها تلاش شده است تا مباحث پایه ­ای همچون عوامل موثر در حفظ هویت سلول های بنیادی تا کاربرد این سلول ها در پزشکی بازساختی و نقش سلول های بنیادی در شکل­ گیری و درمان سرطان را در برگیرد.

عضو هیئت علمی گروه سلول های بنیادی پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان اضافه کرد: با عنایت به اهمیت مباحث بین رشته ای، در کنگره سال جاری توجه ویژه ای به علوم و تکنولوژی های جدید مانند فناوری های نانو، سامانه های میکروفلوئیدیک، هوش مصنوعی و چاپ سه بعدی و کاربرد آنها در توسعه دانش سلول های بنیادی شده است.
دبیر علمی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان، در مورد تعداد مقاله های دریافتی اظهار داشت: تعداد ۱۱۷ خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که بعد از داوری، در نهایت، ۸ مقاله برتر از نظر داوران مجوز عرضه شفاهی در کنگره را دریافت نمودند و ۵۷ مقاله هم در کنگره سال جاری به صورت پوستر عرضه خواهند شد.

تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته جهان

دکتر کرمعلی ضمن اشاره به برگزاری کنگره بین المللی رویان به شکل مجازی اظهار داشت: برگزاری مجازی کنگره ها، اساسا محدودیت هایی به همراه دارد؛ چونکه امکان تعامل، تبادل نظر و ارتباط مستقیم اساتید، متخصصان و پژوهشگران از نقاط مختلف دنیا با یکدیگر را محدود می­کند.

دبیر علمی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان اضافه کرد: اما به واسطه رسالت پژوهشگاه رویان در توسعه و اشاعه دانش، برآن شدیم تا علیرغم محدودیت های گسترده جهانی سهم خویش را در این حوزه به بهترین نحو ممکن ایفا نماییم. تلاش ما در تبدیل این تهدید به فرصتی تازه از راه بکارگیری ظرفیت های فضای مجازی منجر به برقراری ارتباطی مؤثر و دعوت از متخصصان و دانشمندان برجسته سراسر دنیا بخصوص آمریکا و استرالیا گردید که در شرایط برگزاری فیزیکی امکان حضور آنها مهیا نبود.

مجازی برگزار شدن، تأثیری بر کیفیت کنگره بین المللی رویان نخواهد داشت

عضو هیئت علمی گروه سلول های بنیادی پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان تاکید کرد: کوشیده ایم تا مجازی برگزار شدن، تأثیری بر کیفیت برگزاری کنگره بین المللی رویان نگذارد و بتوانیم از حضور اساتید و متخصصان برجسته داخلی و بین المللی در این کنگره بهره مند شویم.

شایان ذکر است، بیست و دومین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل رویان از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ شهریورماه و هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان در تاریخ ۱۳ و ۱۴ شهریورماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار می گردد. مراسم افتتاحیه روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه با سخنرانی دکتر سید جعفر حسین، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (WHO)، پروفسور هیو تیلور، رئیس انجمن پزشکی تولیدمثل آمریکا (ASRM) و دکتر ابراهیم پارسانژاد، رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران (ISRM)، دکتر عبدالحسین شاهوردی، رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و رئیس کنگره بین المللی رویان برگزار شد.

بیش از ۳۰ سخنران مدعو برجسته داخلی و ۲۸ سخنران بین المللی از کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، پاکستان، ترکیه، دانمارک، سوئیس، سنگاپور، قطر، مصر، هلند، هند و... در پنل های مختلف بیست و دومین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل رویان و هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی سخنرانی خواهند کرد.

همزمان با برگزاری این دو کنگره بین المللی، شانزدهمین سمینار پرستاری و مامایی رویان هم برگزار می گردد. فرآیند بررسی بیماران نابارور قبل و پس از حاملگی در بحران کرونا؛ آخرین دستاوردهای درمان ناباروری (با تمرکز بر اختلالات تخمدان پلی کیستیک، حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان، آندومتریوز، رشد، بهداشت و نوزایی جمعیت) بعنوان محورهای این سمینار اعلام شده است. وبینار روش های بهینه تحریک تخمدان در بیماران مبتلا به سرطان هم با همکاری پروفسور وایرلی از ایتالیا به صورت پیش کنگره در ۹ شهریورماه برگزار گردید. وبینار چالش های بررسی آندومتر در زنان نابارور؛ وبینار دوره جامع نانوزیست فناوری با مدیریت پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان؛ کارگاه مجازی فلوسایتومتری مقدماتی با مدیریت پژوهشکده سلول های بنیادی؛ کارگاه مجازی فلوسایتومتری پیشرفته با مدیریت پژوهشکده سلول های بنیادی از دیگر برنامه های جنبی این دو کنگره هستند.


1400/06/12
17:13:09
0.0 از 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود