فهرست تجهیزات پزشکی کرونایی که ایران قادر به صادرات آنها است

فهرست تجهیزات پزشکی کرونایی که ایران قادر به صادرات آنها است

به گزارش بی دانلود رئیس اداره صادرات اداره کل تجهیزات پزشکی با تکیه بر این که ایران در شرایط پاندمی کرونا توانست تجهیزات و ملزوم بیماری کووید ۱۹ را در کشور تولید و صادر کند، اظهار داشت: ایران آمادگی صادرات این اقلام پزشکی و همینطور دانش فنی آنها را به سایر کشورها بخصوص کشور پاکستان دارد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا سید آصف مهدوی اردکانی امروز در رویداد آنلاین یکشنبه صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: هم اکنون باید به دنبال فرصت های صادراتی باشیم که برای ما در دسترس تر نسبت به بسیاری از کشورها باشد.
وی کشور پاکستان را با عنایت به نزدیکی با ایران گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در جهت صادرات دانست و اظهار نمود: حدودا از سال ۲۰۱۰ که ما در نمایشگاه عرب هلث در دبی حضور یافتیم، با بخش تجهیزات پزشکی پاکستان و با بعضی از شرکتهای این کشور آشنا هستیم و از توانمدی های آنها در این عرصه آگاه هستیم و امیدوارم همکاریهای خوبی میان صنایع ایران و پاکستان در این عرصه ایجاد شود.
مهدوی افزود: در دو سالی که دنیا درگیر پاندمی کرونا بوده است، ایران ضمن آنکه توانست ظرفیت های تولیدی تجهیزات پزشکی مورد استفاده در کرونا را افزایش دهد، موفق شد محصولات جدیدی را در این عرصه به بازار عرضه نماید.
رئیس اداره صادرات اداره کل تجهیزات پزشکی، ماسک، گان و دستکش را همچون محصولات در رابطه با پاندمی کرونا نام برد که علاوه بر تأمین نیاز کشور به کشورهای اروپایی صادر می شود و تصریح کرد: علاوه بر آن تولید انواع کیت های تشخیص کرونا شامل سرولوژی، PCR و رپید تست و ونتیلاتور از دیگر دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان ایرانی در این حوزه می باشد و آمادگی صادرات آنها و همینطور انتقال دانش فنی این محصولات به سایر کشورها بخصوص کشور پاکستان وجود دارد.
مهدوی، اتوکلاو، دستگاه امحاء زباله، انواع تخت های بیمارستانی، دستگاه الکتروشوک و سایر دستگاههای "های تک" حوزه پزشکی را از دیگر توانمندی های کشور در این حوزه نام برد و خاطرنشان کرد: ما به دنبال ارتباط تجاری دو کشور و تقویت تبادلات هستیم و در این حوزه وزارت بهداشت ایران همراهی خواهد نمود تا فرایند صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به کشورهای دیگر بخصوص پاکستان تسریع و تسهیل شود.
منبع:

1400/06/15
11:21:35
0.0 از 5
968
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود