پشتیبانی از ۷ هزار طرح برای تولید محصولات فناورانه

پشتیبانی از ۷ هزار طرح برای تولید محصولات فناورانه

بی دانلود: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با پشتیبانی از هفت هزار طرح مسیر تحقیقات و تولید محصولات فناورانه را هموار کرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این اقدام حمایتی خود از سال ۹۲ تا مرداد ماه ۱۴۰۰ بیشتر از ۷ هزار طرح تحقیقاتی، رساله دکتری، پسا دکتری، کرسی و گرنت پژوهشی را حمایت کرده است. حمایتی فناورانه تا با استفاده از آن پژوهشگران طرح یا پژوهش خویش را توسعه دهند و در نهایت منجر به تولید دستاوردی فناورانه شود.
همینطور با این حمایت به حل مسائل کشور کمک می شود. چونکه این حمایت بر مبنای اولویت های علمی کشور در شاخه های مختلف علوم است. توانمندسازی اعضای هیات علمی و فارغ التحصیلان هم از دیگر اهدافی است که در این کار دنبال می شود. گرچه دستاورد مهم آن توسعه محصولات ایران ساخت است و علاوه بر آن کمکی برای پژوهشگران است تا پژوهش آنها ادامه دار باشد و به نتیجه برسد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، بیشتر از ۱۱ کارگروه علمی و تخصصی در حوزه هایی همچون ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی، علوم اقتصاد، فنی و مهندسی، علوم اقتصاد، میان گروهی، هنر و معماری، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دامی در این صندوق فعال می باشند که طرح های محققان کشور را دریافت و ارزیابی می کنند که در صورت تایید نهایی از آنها حمایت می شود.
منبع:

1400/06/23
10:33:42
0.0 از 5
1005
تگهای خبر: تولید , فناوری , محصولات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود