مکانیسم های مولکولی سرطان چشم شناسایی شد

مکانیسم های مولکولی سرطان چشم شناسایی شد

بی دانلود مکانیسم های مولکولی سرطان چشم شناسایی شد


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، ملانوم یووه آ امکان دارد علایم و نشانه‎های اولیه ای نداشته باشد. اما با رشد یک تومور امکان دارد علائمی مانند تاری دید یا سایر تغییرات بینایی، یک نقطه تاریک روی عنبیه، تغییر در اندازه یا شکل مردمک و غیره ایجاد نماید.
شایع ترین درمان ملانوما یووه آ شامل جراحی و پرتودرمانی است. با این وجود هنگامی که ملانوما یووه آ به اندام های دیگر سرایت می‎کند، احتمال زنده ماندن پایین می آید. دلایلی که سبب می‎شود تنها گروه خاصی از بیماران با خصوصیت های خاص تومور به ملانوما متاستاتیک یووه آ مبتلا شوند و مکانیسم های ایجاد کننده متاستاز ناشناخته است.
محققان مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ آمریکا که از معتبرترین مراکز تحقیقاتی سرطان جهان است هم اکنون مکانیسم مولکولی را که سبب پیشرفت ملانوما یووه آ(UM) می‎شود، شناسایی کرده اند. این مطالعه می تواند به درمان ملانوما یووه آ برای سرکوب اولیه یک تومور کشنده منجر شود.


دانشمندان این مطالعه با ادغام چندین تجزیه و تحلیل ژنتیکی، دریافتند که پیشرفت ملانوما یووه آ با از دست دادن "گروه ۱ سرکوب کننده پلی کامب" (Polycomb Repressive Complex ۱) (پروتئین هایی که بیان ژن را تنظیم می کنند) صورت می گیرد.
از دست دادن این گروه سبب بیان ژن غیر معمول می‎شود و خطاهایی در نحوه جداسازی کروموزوم ها در طول تقسیم سلولی رخ می‎دهد که این امر سرانجام سبب ایجاد پاسخ التهابی می شود که این هم تومور را تهاجمی تر می کند.
"ساموئل باکوم" (Samuel Bakhoum) از مرکز سرطان مموریال اسلون–کترینگ اظهار داشت: با شناسایی مراحل کلیدی دخیل در پیشرفت تومور، فرصتی برای شروع زوتر روند درمان و سرکوب تومور خواهیم داشت.1400/06/24
14:30:24
0.0 از 5
948
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود