گامی در مسیر رونق ارتباط صنایع با مراكز علمی و تحقیقاتی؛

راه اندازی 22 کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار

راه اندازی 22 کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار

۲۲ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد تا ارتباط میان مراکز علمی و تحقیقاتی و صنایع رونق گیرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، این کانون ها در حوزه های مختلفی فعال می باشند تا با فعالیت خود ورود و نفوذ ایده های فناورانه به این حوزه ها را سرعت دهند.
راه اندازی کانون ها اقدامی برای سرعت بخشیدن به تولید محصولات ایران ساخت است. در این صورت مشکلات و چالش های پیش روی صنایع مختلف با ایده و نوآوری پژوهشگران و نیروی انسانی کارآمد و متخصص رفع می شود. البته این کانون ها علاوه بر ایجاد این هم افزایی و ارتباط، برگزاری آموزش های تخصصی، برگزاری نشست و عرضه مشاوره های تخصصی در هر حوزه را هم انجام می دهند تا شاهد رونق بازار محصولات ایران ساخت باشیم.
دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق اندازی این کانون ها در استانهای مختلف حمایت کرده است تا شبکه دانش، صنعت و بازار در نظام ملی نوآوری با سرعت بیشتری شکل گیرد.
همینطور رسیدگی به پرونده های تأسیس کانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، برنامه ریزی، پشتیبانی و هدایت کانون ها و نظارت و ارزیابی بر کانون ها بعضی از وظایف این دفتر است.
اولین کانون در دور جدید در سال ۹۵ افتتاح شد و طی این سال ها تعداد آنها به ۲۲ رسید. البته پیشنهاد راه اندازی تعداد ۸ کانون هم مطرح است، آن هم برای حوزه هایی چون مواد معدنی، صنعت پتروشیمی، تجهیزات ورزشی، صنعت یادگیری و درمان های نوین.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، کانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار در حوزه های گندم، آرد و نان، جواهرات و سنگ های قیمتی، آبزیان، حمل و نقل ریلی شهری، فرش دستباف، تجهیزات آزمایشگاهی، زنبور عسل، رنگ و رزین، مدیریت پسماند و بازیافت، امنیت فضای تبادل اطلاعات، سلولز و مشتقات سلولزی، لوازم خانگی، کاشی و سرامیک، مرغ و طیور، گردشگری، قندو شکر، بسته بندی، زرشک و عناب، لوازم خانگی، صنعت ساختمان و آب و فاضلاب بعضی از عناوین این کانون های فعال می باشند.
منبع:

1400/07/01
23:25:39
0.0 از 5
716
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود