ایجاد ۲۵ مرکز نوآوری برای توسعه نوآوری های حوزه آب و خشکسالی در کشور

ایجاد ۲۵ مرکز نوآوری برای توسعه نوآوری های حوزه آب و خشکسالی در کشور

با ایجاد 25 مرکز نوآوری در کشور، خلاقیت ها، ایده ها و فناوری های نو به گسترش حوزه آب و خشکسالی کمک کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۵ مرکز نوآوری در زمینه آب و خشکسالی شکل گرفت تا فضا برای ورود خلاقیت ها و ایده های کاربردی به این صنعت فراهم شود؛ ایده هایی که می توانند پاسخی باشند به چالش های این حوزه.
بسیاری دره سیلیکون آمریکا را نماد مدرن ترین مرکز نوآوری دنیا می دانند. اولین جایی که روند همکاری کارآفرینان در آن آغاز شد و الگویی شد برای دیگر کشورها که به این حوزه ورود کنند. در ایران نیز در یک جهش بی سابقه و با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از پیشتازان توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری، این مراکز با سرعت بالایی در نقاط مختلف کشور شکل گرفتند و رشد کردند. مراکز نوآوری ایجاد شدند تا روند تزریق نوآوری ها و ایده های نو به عرصه های فناورانه سرعت گیرد و با شتاب منطقی به پیش براند. یکی از صنایعی که نیازمند به کارگیری نوآوری ها است، صنعت آب و خشکسالی است. حوزه ای که با بهره گیری از تکنولوژی های جدید در راه توسعه یافتگی قرار می گیرد و درصدد رفع چالش های موجود برمی آید.
مراکز نوآوری شامل تیم هایی از افراد و سایت هایی هستند که بعنوان قطب فناوری و نوآوری شناخته می شوند و هدف آنها ایجاد زیست بومی از استارت آپ ها، شتابدهنده ها، سرمایه گذاران، فروشندگان و موسسات آکادمیک و دانشگاهی است که قطب های نوآوری را ایجاد می کنند.
کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با پشتیبانی از شکل گیری ۲۵ مرکز نوآوری در این عرصه در تلاش است تا مسیر ورود نوآوری ها به این صنعت را تسهیل کند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری هرمزگان، مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام، دانشگاه فردوسی مشهد، شهرداری تهران، چند شرکت دانش بنیان، دانشگاه فسا، دانشگاه دامغان، دانشگاه صنعتی قم و دانشگاه صنعتی ارومیه همچون این مراکز هستند. همین طور دانشگاه مهندسی تکنولوژی های جدید قوچان، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر، دانشگاه خلیج فارس، پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن، مرکز آموزش عالی کاشمر، دانشگاه شهید چمران اهواز، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد هشترود، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد عجب شیر، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد ملکان، دانشگاه یزد، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان نیز در این فهرست قرار گرفته اند.1400/07/04
20:05:56
0.0 از 5
714
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود