بهبود روحیه کودکان بستری شده در بیمارستان با کمک یک دوست رباتیک!

بهبود روحیه کودکان بستری شده در بیمارستان با کمک یک دوست رباتیک!

پژوهشگران آمریکایی طی یک آزمایش، نوعی ربات را برای برقراری تعامل با کودکان بستری شده در بیمارستان به کار گرفتند و نتایج خوبی به دست آوردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهش جدیدی که در "دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس" (UCLA) انجام شده است، نشان داده است که ملاقات با یک ربات که توسط انسان کنترل می شود، می تواند به بهبود روحیه کودکان بستری شده در بیمارستان کمک نماید.
این ربات معروف به "رابین" (Robin)، یک ربات اجتماعی است که توانایی حرکت کردن، حرف زدن و بازی کردن با کاربران را دارد و توسط انسان ها کنترل می شود. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس طی یک آزمایش، ملاقات "رابین" با کودکان بستری شده در بیمارستان را برنامه ریزی کردند.


بعد از به انتها رسیدن دوره آزمایشی، با کودکان و خانواده های آنها در مورد تجربه تعامل با "رابین" مصاحبه شد.
۹۰ درصد از خانواده هایی که کودکان آنها با "رابین" ملاقات کرده بودند، درخواست یک ملاقات دیگر داشتند. نتایج بررسی نشان داد که ملاقات با "رابین"، ۲۹ درصد افزایش اثر مثبت و ۳۳ درصد کاهش اثر منفی را در کودکان به دنبال داشته است.
متخصصان حوزه کودکان که بر ملاقات با "رابین" نظارت داشتند، مزایایی را گزارش کردند که نمایش بیشتر صمیمیت، تعامل هنگام بازی، افزایش کنترل بر تجربه کودکان در مورد بیمارستان و شکل گیری یک دوستی جدید و قابل اعتماد را در بر داشت.
"جاستین واگنر" (Justin Wagner)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما اثرات مثبتی را در کودکان، خانواده های آنها و کارکنان بیمارستان مشاهده کرده ایم. پژوهش ما نشان داده است که به کار گرفتن یک دوست اجتماعی رباتیک می تواند روش خوبی برای کاهش استرس ناشی از بستری شدن در بیمارستان باشد. با ادامه یافتن همه گیری کووید-۱۹، احساس اضطراب و صدمه پذیری بیماران افزایش می یابد؛ ازاین رو بسیار مهم می باشد که ما تا جایی که امکان دارد، خلاق باشیم و به بیماران در داشتن یک تجربه بهتر کمک نماییم.
منبع:

1400/07/17
11:21:54
0.0 از 5
864
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود