از برمن به فلوریدا مقصد بعدی کره ماه!

از برمن به فلوریدا مقصد بعدی کره ماه!

بی دانلود: دومین ˮماژول خدمات اروپاˮ(European Service Module) که متعلق به فضاپیمای ˮاوریونˮ ناسا است از آلمان به ایالات متحده آمریکا رسید. این آخرین مقصد ˮاوریونˮ در زمین است و این فضاپیما طی مأموریت ˮآرتمیس۲ˮ، نخستین فضانوردان را تا فاصله ای نزدیک به ماه خواهد برد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا با انتشار تصاویر و فیلمی در صفحه اینستاگرام خود خبر از رسیدن دومین ماژول فضاپیمای اوریون به ایالات متحده آمریکا داد. یک هواپیمای متعلق به شرکت "آنتونوف"(Antonov) این ماژول را درون یک محفظه شخصی سازی شده از برمن، آلمان به پایگاه فضایی کندی در فلوریدا برد. دومین "ماژول خدمات اروپا"(ESM-۲) به ماژول خدمه متصل خواهد شد و آنها با هم فضاپیمای اوریون را می سازند.


"ماژول خدمات" اهمیت زیادی برای اوریون دارد. این ماژول نیرو، پیشرانه و کنترل حرارتی برای این فضاپیما فراهم می آورد و منابع آب و اکسیژن در اختیار فضانوردان قرار می دهد. این ماژول که قطعات آن در ۱۰ کشور اروپایی ساخته شده بعد از آزمایش در آلمان به خاک آمریکا رسید. موتور اصلی این ماژول از موتور فضاپیمای آتلانتیس بازسازی شده است. قبل از انتقال این فضاپیما به محل پرتاب آزمایش های بیشتری باید صورت گیرد. "آرتمیس ۲" نخستین مأموریت دارای خدمه است که از زمان مأموریت "آپولو۱۷" در سال ۱۹۷۲ تابحال به ماه خواهد رفت. برای نخستین بار، سه فضاپیمای اوریون در مراحل مختلف مونتاژ و ادغام در پایگاه فضایی کندی حضور دارند.


نخستین اوریون بر روی موشک "سامانه پرتاب فضایی" قرار می گیرد تا برای مأموریت بدون خدمه "آرتمیس ۱" آماده شود. "ماژول خدمات اروپا" این فضاپیما را تا فاصله ی ۶۴ هزار کیلومتری ماه می برد تا در پرتابی آزمایشی توانایی های آن بررسی شود. علاوه بر "ماژول خدمات اروپا"، مخزن اصلی فشار هم برای مأموریت "آرتمیس ۳" به این پایگاه رسید. در مأموریت "آرتمیس ۳" نخستین زن و دومین مرد بعد از دیگر بر روی ماه قدم خواهند گذاشت. سومین "ماژول خدمات اروپا" هم هم اکنون در اروپا در مرحله مونتاژ قرار دارد.
در فیلم زیر لحظه ی منتقل کردن این ماژول به هواپیما، لحظه ی رسیدن آن و باز کردن آن در آزمایشگاه قابل مشاهده می باشد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/07/29
22:25:42
0.0 از 5
945
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود