پنجمین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از کنار سیاره زهره

پنجمین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از کنار سیاره زهره

بی دانلود: کاوشگر خورشیدی ˮپارکرˮ در روز 16 اکتبر از کنار سیاره زهره گذشت و با موفقیت از گرانش این سیاره برای جهت گیری به سمت خورشید بهره برد تا باردیگر به خورشید نزدیک شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، این کاوشگر خورشیدی در ساعت ۵: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۳: ۰۰ تهران) با سرعت ۲۴ کیلومتر بر ثانیه از فاصله ی سه هزار و ۸۱۴ کیلومتری سیاره زهره گذشت.
چنین ماموریت هایی برای "پارکر" اهمیت زیادی دارند برای اینکه می توانند به این کاوشگر در نزدیک تر شدن به خورشید کمک کنند.
این کاوشگر با اتکا بر گرانش سیاره زهره انرژی مداری خودرا می کاهد تا در نهایت بدین وسیله به خورشید نزدیک شود و خاصیت های بادهای خورشیدی را اندازه بگیرد.
این پنجمین گذر کاوشگر "پارکر" از کنار سیاره زهره بود. این کاوشگر بطور کلی هفت بار از کنار زهره گذر خواهدنمود. این گذرها سرعت "پارکر" را تا حدود ۹ هزار و ۷۲۰ کیلومتر بر ساعت کم می کنند و آنرا برای دهمین گذر نزدیک از کنار خورشید در تاریخ ۲۱ نوامبر آماده می کنند.


کاوشگر "پارکر" این دفعه رکورد سرعت و فاصله خودرا خواهد شکست و در فاصله ی هشت و نیم میلیون کیلومتری از سطح خورشید یعنی ۱.۹ میلیون کیلومتر نزدیک تر از گذر قبلی قرار خواهد گرفت و به سرعت ۱۶۳ کیلومتر بر ثانیه خواهد رسید.
کاوشگر "پارکر" در ماه آگوست سال ۲۰۲۳ و نوامبر ۲۰۲۴ نیز باردیگر از کنار سیاره زهره می گذرد و در نهایت در ماه دسامبر سال ۲۰۲۴ در فاصله ی ۶.۲ میلیون کیلومتری از سطح خورشید قرار خواهد گرفت.
این کاوشگر که در آزمایشگاه فیزیک کاربردی جان هاپکینز در لارل(Laurel)، مریلند طراحی و تولید شده، سالم می باشد و سیستم های آن بعد از گذر از کنار زهره به درستی کار می کنند.
منبع:

1400/07/30
12:09:39
0.0 از 5
624
تگهای خبر: تولید , سیستم , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود