هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی شروع به کار کرد

هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی شروع به کار کرد

به گزارش بی دانلود هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی با شعار محوری آموزش مهندسی، گذشته، حال و آینده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مجازی شروع به کار کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر امیر نادر عسکرپور دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی در این کنفرانس اظهار داشت: این کنفرانس به نحوی برنامه ریزی شده که به صورت مشارکتی باشد و حاضرین بتوانند در تمام بخش های کنفرانس نظرات و ایده های خویش را مطرح کنند.
دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی اضافه کرد: برنامه های اصلی این کنفرانس شامل پنج سخنرانی کلیدی، شش میزگرد تخصصی و شش نشست عرضه مقاله می باشد. در این کنفرانس ۲۵ مقاله در حوزه تخصصی آموزش مهندسی عرضه می شود و در میزگردها و سخنرانی های کلیدی به مسائل مبتلی به آموزش مهندسی از دید متخصصان حوزه های مختلف پرداخته می شود.
وی ادامه داد: مشارکت شرکت کنندگان در کنفرانس زمینه همفکری و تضارب آرا را فراهم می آورد همینطور از این طریق می توانیم به ایده ها و دانش جدید دست یابیم.
دکتر عسکرپور با اشاره به اینکه آموزش مهندسی دارای ابعاد مختلفی است، تصریح کرد: در این کنفرانس برنامه داریم از تجربیات استفاده نماییم تا بتوانیم برای آینده آموزش مهندسی برنامه ریزی نماییم.
همچنین، دکتر علی اشرفی زاده رئیس هیات مدیره انجمن آموزش مهندسی ایران در هفتمین کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: انجمن آموزش مهندسی یک نهاد به بلوغ رسیده و الان دارای هزار و ۲۵۰ عضو پیوسته، وابسته و دانشجویی است.
وی ادامه داد: همینطور این انجمن دارای ۱۰ کمیته تخصصی است که هر کمیته ۱۰ عضو دارد. تابحال شاخه های انجمن هم در ۱۲ دانشگاه بزرگ کشور شکل گرفته است.
رئیس هیات مدیره انجمن آموزش مهندسی ایران تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر از بزرگان کشور در حوزه آموزش مهندسی بعنوان عضو دائمی انجمن هستند و همینطور این انجمن دارای ۵۰ عضو حقوقی است.
دکتر اشرفی زاده تصریح کرد: فعال و موثر بودن انجمن ها در حیات یک جامعه یکی از علامت های توسعه یافتگی به حساب می آید و هر چه یک کشور توسعه یافته تر باشد انجمن های آن فعال تر خواهند بود.
وی عنوان کرد: کنفرانس بین المللی آموزش مهندسی یکی از برنامه های مستمر انجمن است که برپایه هدف اصلی انجمن با محوریت ارتقا آموزش مهندسی برگزار می گردد.
دکتر محمدرضا اسلامی رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم هم در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر انجمن ها نقش بسزایی در توسعه کشورها دارند و کشورهایی می توانند هویت و شخصیت علمی داشته باشند که انجمن ها و نهادهای علمی آن کشور حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه انجمن ها مغزهای متفکر یک کشور هستند، اضافه کرد: انجمن های علمی رابط میان ارتباط صنعت با دانشگاه ها هستند که این روند باید در کشور ما بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم تصریح کرد: در حال حاضر ارتباط میان دانشگاه ها و صنعت ضعیف است چونکه ارتباط میان صنعت و انجمن های علمی ضعیف است ازاین رو باید برنامه ریزی صورت گیرد تا ارتباط میان انجمن ها با صنعت بیشتر شود.
منبع:

1400/08/06
12:26:35
0.0 از 5
772
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود