عرضه منسوجات نانویی با قابلیت از بین بردن ویروس ها و قارچ ها

عرضه منسوجات نانویی با قابلیت از بین بردن ویروس ها و قارچ ها

یکی از شرکتهای استارت آپی منسوجاتی بر پایه فناوری نانو جهت از بین بردن انواع ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها ارائه کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، محصول نانوفناورانه ساخته شده توسط این استارت آپ که با همکاری مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) ارائه شد، از قابلیت پوشش دهی بر روی انواع منسوجات برخوردار می باشد. بعنوان مثال از این نانومواد میتوان برای ایجاد خاصیت ضدویروسی، ضدباکتریایی و ضد قارچی در انواع پوشاک، لایه های ماسک های تنفسی، گان و لباس های بیمارستانی، ملحفه، مبلمان، فرش، فیلتر سیستم های تهویه مطبوع و مصارف صنعتی بهره برد.
این محصول علاوه بر اثبات عملکرد در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی بر روی ماسک های تنفسی، بر مبنای نتایج عرضه شده توسط آزمایشگاه های همکار وزارت بهداشت، توانایی غیرفعال کردن و از بین بردن ویروس SARS-CoV۲ (عامل بیماری کرونا) بر مبنای استاندارد ملی ایران به شماره ۲۰۸۳۶ و فعالیت ضدباکتریایی بر روی باکتری های S.aureus و Klebsiella، pneumoniae برپایه استاندارد ملی ایران به شماره ۱۱۰۷۰ را دارد.
مجوزها و تائیدیه های مورد نیاز جهت تولید صنعتی این محصول در دست اقدام است.
همچون مزیت رقابتی این محصول فناورانه نسبت به محصولات موجود، امکان تولید صنعتی با فناوری بومی و مقرون به صرفه، امکان پوشش دهی آسان بر انواع منسوجات، کف پوش ها و دیوارپوش ها است.
مقاومت نانوپوشش اعمال شده در استفاده های مکرر روزانه و همینطور عدم صدمه به محیط زیست و سلامت انسان ار دیگر مزایای این محصول به حساب می آید.
به نقل از ستاد نانو، این الیاف علاوه بر استفاده در ماسک های ضدویروس، در تولید فیلترهای تهویه مطبوع بیمارستانی، مدارس، وسایل نقلیه عمومی و منازل هم کاربرد دارد.
منبع:

1400/08/15
11:57:54
0.0 از 5
637
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود