فضانورد ناسا از تجربه حس غرق شدگی در فضا می گوید

فضانورد ناسا از تجربه حس غرق شدگی در فضا می گوید

بی دانلود فضانورد ناسا از تجربه حس غرق شدگی در فضا می گوید


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریزم، فضانورد سابق ناسا در صفحه توییتر خود با اشاره به نقصی که موجب پر شدن کلاه فضانوردی اش از آب شد نوشت: اطمینان حاصل کنید که "دریچه آب"(bite valve) شما محکم به لوله کیسه آب وصل شده باشد. زمانی که آب درون کلاه فضانوردی من شناور شد از تصور آنکه نخستین فضانوردی باشم که در طول پیاده روی فضایی غرق می شود، وحشت زده شدم.
طبق داده های ناسا، لباس های فضایی دارای یک کیسه آب هستند که فضانوردان می توانند با بهره گیری از یک لوله به آن دسترسی داشته باشند.
نیاز به گفتن نیست که "رایسمن" از این حادثه جان سالم به در برد. وی در سال ۲۰۱۱ به شرکت اسپیس ایکس ملحق شد و الان در آنجا بعنوان مشاور کار می کند. او همین طور در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به تدریس مهندسی فضانوردی می پردازد.
وی در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه کشش سطحی آب برای نگه داشتن بخش عمده آب درون کیسه کافی بود.
بااینکه بنظر می رسد "رایسمن" قبل از این هیچ گاه در مورد این تجربه صحبت نکرده اما او تنها کسی نیست که چنین تجربه ی تلخی داشته است.
طی یک پیاده روی در سال ۲۰۱۳، کیسه آب "لوکا پارمیتانو"(Luca Parmitano)، فضانورد ایتالیایی ناسا، گرفتار نشتی شد که بنظر می رسد شدیدتر از تجربه "رایسمن" بوده است.
وی در این مورد می گوید: آب بطور کامل چشم ها و بینی من را پوشاند. دیدن واقعا سخت بود و من نمی توانستم چیزی بشنوم. ارتباط برقرار کردن بسیار دشوار بود. من با بهره گیری از حافظه ام به عقب برگشتم و دریچه هوابند را پیدا کردم.
هوابند محفظه ای برای تنظیم فشار هوا است که امکان عبور شخص یا هر وسیله ای را از یک مکان به مکان دیگر که از لحاظ فشارهوا هم سطح نیستند را می دهد.
معین نیست که "رایسمن" در زمان وقوع این فاجعه در کدام پیاده روی فضایی شرکت داشته است. به قول ناسا، وی در سه راه پیمایی فضایی در سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ شرکت کرده است که بطور کلی بیش از ۲۱ ساعت به طول انجامید.
منبع:

1400/08/17
12:43:43
0.0 از 5
573
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود