تولید صنعتی دو نوع نانو ذره برای رفع نیازهای ۴ حوزه صنعتی

تولید صنعتی دو نوع نانو ذره برای رفع نیازهای ۴ حوزه صنعتی

بی دانلود: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان با تولید نانو ذرات فلزی و سیلیکات توانسته اند این محصولات را در صنایع کاشی و سرامیک، رنگ و لاستیک و تایر کاربردی کننند.


به گزاش ایسنا، دکتر خلیل بیگی مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در لایو ستاد نانو با اعلان اینکه این شرکت فعالیت خودرا از سال ۱۳۹۶ آغاز نموده است، اظهار داشت: ما علاوه بر آنکه شرکتی در پارک فناوری استان یزد مستقر کردیم، خط تولید برای محصولات این شرکت را راه اندازی کرده و به بهره برداری رساندیم.
وی شروع فعالیت این شرکت را در حوزه تولید نیمه صنعتی و صنعتی نانو ذرات دانست و اظهار نمود: تمرکز تحقیقات من در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بر روی سنتز انواع نانو ذرات اکسید فلزی و نانو سیلیکات بوده است و پس از فارغ التحصیلی با تاسیس این شرکت این دو زمینه را توسعه دادیم.
بیگی نانو ذرات اکسید روی و انواع نانو سیلکات ها را از محصولات عمده این شرکت نام برد و تصریح کرد: از آنجا که بازار کاشی و سرامیک و رنگ در کشور رونق دارد، بدین جهت ما با تولید این محصولات توانستیم به سمت تولید انبوه برویم و سهمی در تامین مواد اولیه این صنایع داشته باشیم.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، "نانو ذرات اکسید فلزی" و "پلی سیلیکات" را دو دسته عمده محصولات این شرکت ذکر کرد و افزود: در زمینه نانو ذرات اکسید فلزی موفق به تولید نانو ذرات مس و منیزیم با بهره گیری از روش شیمی سبز شدیم و در زمینه نانو ذرات پلی سیلیکات، محصولاتی چون نانو سیلیکات روی، بور، کلسیم و منیزیم را عرضه کردیم.
بیگی نانو ذرات سیلیکات را با اهمیت ترین محصول این شرکت ذکر کرد و تصریح کرد: این محصول به ثبت رسیده است و از آن بعنوان مکمل اکسید روی در صنعت استفاده می شود.
این محقق حوزه نانو فناوری با اشاره به کاربردهای نانو ذرات تولید شده در این شرکت، افزود: نانو ذرات پلی سیلیکات که ۴۰ تا ۵۰ تن تولید می شود، در صنعت کاشی سازی و سرامیک کاربرد دارد و از آن برای ایجاد سفیدی، مات کردن و یا ایجاد براقیت در سطح کاشی می توان بهره برد.
وی قیمت پایین را از خاصیت های این محصول دانست و اشاره کرد: این نانو ذرات دارای خاصیت آنتی باکتریال است.
این محقق اشاره کرد: در استفاده از این نانو ذرات علاوه بر صنعت کاشی و سرامیک در صنعت لاستیک و تایر پاسخ های مناسبی دریافت کردیم، ضمن آنکه در صنعت رنگ نیز درحال رایزنی برای تجاری سازی هستیم.
بیگی از گرفتن مجوز نانو مقیاس برای نانو ذرات اکسید روی آگاهی داد و اشاره کرد: گرفتن مجوز برای نانو ذرات سیلیکات در مراحل نهایی قرار دارد، ضمن آنکه دانش بنیانی این شرکت نیز احراز شده است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: ما بمنظور شناخت بیشتر از ساختارهای پلی آمورف با دانشگاه های فرانسه و استرالیا همکاریهای علمی داریم.
منبع:

1400/08/22
11:09:47
0.0 از 5
708
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود