تعامل کشورهای اسلامی برای شتاب انتقال فناوری

تعامل کشورهای اسلامی برای شتاب انتقال فناوری

به گزارش بی دانلود رویداد جایزه انتقال فناوری ۲۰۲۱ با حمایت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۲ آذرماه سالجاری در محل دبیرخانه سازمان دی هشت در کشور ترکیه میزبان فناوران کشورهای اسلامی است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، قراردادهای انتقال فناوری یکی از ابزارهای کارکردی برای رسوخ فناوری به صنایع کشورها است که با ایجاد مشوق هایی، حمایت می شود. شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای گروه دی هشت با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بستری بوجود آورده است تا فرهنگ انتقال فناوری ترویج و فرصت های لازم برای توسعه اقتصادی کشورها ایجاد شود.
بر همین اساس، جایزه انتقال فناوری کشورهای اسلامی عضو دی هشت، توسط این شبکه و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف شد تا بهترین قرارداد انتقال فناوری که توسط یکی از کشورهای این گروه منعقد شده باشد، جایزه پنج هزار دلاری اعطا شود.
در چارچوب این رویداد، بهترین طرح در حوزه انتقال فناوری که در یکی از این هشت کشور به مرحله نهایی برسد یا توسط یکی ار این هشت کشور با یک کشور دیگر اسلامی دیگر به امضا برسد، انتخاب خواهد شد. این پروژه ها باید تا آخر سال جاری به امضا رسیده باشند.
این طرح با هدف تشویق و ترغیب کشورهای درحال توسعه به تعاملات فناورانه، کمک به طرح های نوآورانه و هم آشنایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، پژوهشگران و دانشگاهیان با تعاملات فناورانه است.
توسط دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری، قراردادهای شاخص بر مبنای معیارهای اختصاصی این حوزه مورد بررسی قرار می گیرند و روش دانشی و فناورانه استفاده شده توسط این کشورها برای انتقال فناوری، بررسی می شود.
فراخوان بین المللی این طرح از آبان ماه سالجاری اطلاع رسانی شده است و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری کشورها همچون پارک های علم و فناوری، کارخانه های نوآوری، مراکز رشد، شتابدهنده ها و دانشگاه ها تا ۲۹ آبان ماه سالجاری فرصت دارند طرح های خود در حوزه انتقال فناوری را در دبیرخانه این شبکه عرضه و ثبت کنند.
بعد از آخر مهلت اعلام شده، ارزیابی و بررسی طرح های دریافت شده توسط گروهی از متخصصان و فعالان حوزه کارآفرینی و انتقال فناوری بر مبنای معیارهای تخصصی، بررسی و طرح برتر معرفی می شود.
در جریان رویداد انتخاب برترین طرح انتقال فناوری، سلسله نشست ها و رویدادهای تبادل فناورانه میان شرکت کنندگان از کشورهای عضو برگزار می شود تا ضمن گسترش میزان و کیفیت این قراردادها، زمینه برای توسعه اشتغال و توسعه کشورها فراهم گردد. علاوه بر اعطای جایزه برتر به طرح برگزیده، کشورهای اسلامی درحال توسعه عضو، با این دستاوردها، آشنا شده تا در صورت تمایل، از این ظرفیت بهره برده و زمینه رشد و توسعه خویش را فراهم نمایند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، علاقه مندان برای حضور در این رویداد فناورانه تا آخر آبان ماه سالجاری فرصت دارند از راه وبسایت جایزه انتقال فناوری آمادگی خویش را اعلام کنند.
منبع:

1400/08/23
10:00:29
0.0 از 5
774
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود