عرضه ۱۷ هزار مورد خدمات توانمندسازی به دانش بنیان ها

عرضه ۱۷ هزار مورد خدمات توانمندسازی به دانش بنیان ها

به گزارش بی دانلود رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در ۲سال گذشته ۱۷ هزار مورد خدمات توانمندسازی در زیست بوم نوآوری کشور را به دانش بنیان ها و شرکتهای نوپا عرضه کردیم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، علی وحدت در رویداد یکشنبه های صادراتی پذیرش هیات تجاری و فناوری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از کشور کنیا که امروز به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به ابزارهای حمایتی صندوق در توسعه صادرات دانش بنیان ها، اضافه کرد: هم اکنون صندوق پژوهش و فناوری تخصصی صادرات در کشور به راه افتاده است.
وحدت ضمن اشاره به همکاریهای صندوق با بانکها برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، خاطرنشان کرد: لازم است که با همکاری سازمان توسعه تجارت و صندوق پژوهش و فناوری صادرات، ابزارهای حمایتی دیگری برای صادرات محصولات دانش بنیان تعریف و عملیاتی شود.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در دو سال قبل ۱۷ هزار مورد کمک توانمندسازی در زیست بوم نوآوری کشور به دانش بنیان ها و شرکتهای نوپا داشتیم.
در این رویداد همینطور علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن اشاره به نقشه راه وزارت صمت در زمینه افزایش توسعه صادرات غیر نفتی، اظهار داشت: در این نقشه راه افزایش صادرات غیر نفتی به ارزش ۳۵ میلیون دلار تا سال ۱۴۰۴ پیشبینی شده است، ضمن آنکه در آن به شرکتهای دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی توجهی ویژه شده است.
پیمان پاک خاطرنشان کرد: صادرات فولاد و محصولات پتروشیمی را که با قیمت ارزان در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد، نمی توان صادرات نامید؛ ولی در مقابل حوزه دانش بنیان با عنایت به این که فناوری آن در اختیار متخصصان کشور است، می تواند زمینه صادرات داشته باشد؛ ازاین رو از سالهای گذشته در این سازمان برنامه جدید پشتیبانی از دانش بنیان ها و خدمات فنی و مهندسی را تدوین کردیم.
منبع:

1400/08/23
22:56:37
0.0 از 5
841
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود